Ez a poszt a következő Percről percre része:

Eljött a nagy nap: Magyarország–Portugália

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 47’

Bruno Fernandes tekerte középre a második félidő első szögletét, az ötös bal sarkánál Pepe fejelt kapura, Gulácsi azonban kitornázta a jobb alsóba tartó fejest.

• 46’

A magyar cserék viszont megkezdték a bemelegítést, Loic Nego, Sigér Dávid és Schön Szabolcs is.

• 45’

Ezúttal a portugálok indították útjára a labdát.

• 45’

Bódog Tamás, az Index szakértője: Néhány esetben szerencsénk volt, előrefelé pedig nem érzem bennünk a sebességet. Ha már felrúgjuk a labdákat Szalaira, akkor élesebben kellene mennünk a lekészítésekre. A pontrúgásokban bízhatunk, de hátul a második játékrészben is nagyon oda kell figyelnünk a védekezésre, mert egy az egy ellen minden portugál életveszélyes. Ami Ronaldót illeti, veszélyesen futballozik, de szerencsére a biciklicseleivel lelassítja a saját játékát. Egy percre sem lankadhat azonban mellette a figyelem, bármikor villanhat.

• 45’

Véget ért az első félidő, gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A portugálok uralták a mérkőzést, több helyzetet is kidolgoztak, de egyiket sem tudták értékesíteni. A magyar válogatott stabilan védekezett.

• 45’

Ennyit mutatott fel az imént a tartalék játékvezető.

• 43’

Guerreiro szerzett labdát a bal oldalon két magyar védő között, majd Bruno Fernandes kanyarította középre, Diogo Jota sarokkal továbbtette, a berobbanó Cristiano Ronaldo kapásból, az ötösről fölé bombázta. Gulácsi már verve volt, de magasan érkezett a labda, a portugál sztárcsatár nem tudta irányítani, így nem találta el a kaput. A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki.

• 43’

A bal oldalról érkezett egy portugál beadás, amit Diogo Jota vett át az ötös sarkánál, majd kapura fordult és lőtt, de a gyenge kísérletet Gulácsi hárította. A Liverpool támadója rossz testhelyzetben, szinte maga alól vállalta el a lövést, így nem tudott erőt belevinni, ráadásul a magyar kapus is jól helyezkedett és résen volt.

• 33’
    sárga lap | Portugália | első félidő
    Rúben Dias (4) Portugália
    33’

Rúben Dias kapta, amiért az oldalvonalnál letalpalta Kleinheislert.

• 40’

Bódog Tamás: Kijjebb kellene jönnünk, ha tudunk, hogy egy kis levegővételhez jussunk, mert egyre nagyobb a portugál nyomás. Rendkívül stabil a címvédő, nehéz rajtuk fogást találni, ettől függetlenül nagyon jó a magyar csapat hozzáállása, Gulácsi Péter pedig szenzációs teljesítményt nyújt a kapuban.

• 33’

Egy labdaszerzést követően szépen felhozta a labdát a magyar válogatott a jobb oldalon, Lovrencsics passzolta középre Sallainak, aki keresztbe futott vele, majd visszafelé passzolt. Fiola Attila ugyanezt tette, labdavesztés lett a vége.

• 30’

Benardo Silva nyeste be a tizenhatos jobb sarkáról a labdát, a középen érkező Cristiano Ronaldo ugrott a legmagasabbra – általában ő szokott... –, de fejese elkerülte a magyar kaput.

• 27’

Lovrencsics elveszítette a labdát, majd Cristiano Ronaldo elpasszolta a tizenhatosunk előterében, de Kleinheisler László visszaadta a portugáloknak. Balról érkezett is rögtön egy beadás a hosszú sarok felé, Willi Orbán azonban menteni tudott az ötös bal sarkánál, mesterien szerelte Bernardo Silvát.

• 23’

Közel 23 percet kellett várni a mérkőzés első szögletére, amit a portugálok végezhettek el. Sikerült kifejelni a magyar védelemnek, de a portugálok ismét összegyűjtötték a labdát, kezdődhetett a labdajáratás újra. Nuno Gomes, korábbi portugál válogatott csatár az UEFA honlapján azt írta, a portugálok már megszerezhették volna a vezetést, és nagy nyomást helyeztek a magyar védelemre.

• 19’

Az elmúlt néhány percben a mezőnyben zajlott a játék, egy-egy apró szabálytalanság mindkét oldalon belefért. Pepe megpróbált egy távoli indítást, Cristiano Ronaldo kapásból lőtt, Gulácsi védett. A játékvezető azonban les miatt visszafújta a támadást, Gulácsi azért megkapta a tapsot a bravúros védésért.

• 24’

Bódog Tamás, az Index szakértője: Végig agresszívnak kell maradnunk, mert az nem feltétlenül tetszik a portugáloknak. Ahogyan az várható volt, nem mi irányítjuk a játékot, hátul nem szabad hibáznunk, főleg nem a pontrúgásoknál. Jota első helyzeténél túlságosan mélyen visszahúzódtunk, hasonló esetekben jobban kell majd figyelnünk a tagozódásra.

• 11’

Ahogy várható volt, a portugáloknál volt többet a labda az első percekben is, de Jota lövésén kívül nem tudtak veszélyt jelenteni a magyar kapura. Védekezésben az ötvédősre váltó magyar alakzat egyelőre stabil, Cristiano Ronaldo alig ért labdához, eddig jól semlegesítettük.

• 10’

Előbb Sallai Roland terült el a földön egy indításnál gyanús körülmények között, majd a portugál térfél közepén Danilo borította fel Szalai Ádámot – Cüneyt Cakir játékvezető mindkétszer továbbot intett.

• 6’

Ő lett az első futballista, aki öt Európa-bajnokságon lépett pályára. Legutóbb ugyebár aranyéremmel térhetett haza Franciaországból.

• 4’

Az intenzitásra nem lehetett panasz az első percekben, mindkét csapat harcosan állt bele a mérkőzésbe. Előbb Rúben Dias vágta fel Botkát, majd Semedo Sallait. Gyűltek a faultok, de szerencsére ez nem futsal, nem jár úgynevezett kisbüntető érte.

• 4’

A jobb oldalon bontakozott ki a portugál akció, Szalai Attila felszabadítása rövid volt, a lepattanót Diogo Jota küldte kapura a jobb oldalról, 20 méterről, de Gulácsi védett, oldalra ütötte a labdát.

• 2’

Előbb Szalai Ádám csúszott oda Semedónak a labda elrúgása után, majd Sallai Roland borította fel a felezőnél Pepét – a magyar tábor mindkét megmozdulást díjazta.

• 1’

Útjára indult a labda a Puskás Arénába, a magyar válogatott kezdte a mérkőzést.

• A portugálok pedig világos zöldben. Pillanatok múlva kezdődik a mérkőzés.

• Bódog Tamás, az Index szakértője: Egyik mérkőzésen sem mi vagyunk az esélyesek, de talán a portugálok ellen lesz a legnagyobb sanszunk a pontszerzésre. Egy bizonyos napon mindenki verhető, mindenesetre brutális a támadószekciója az Európa-bajnoknak.

• Jómagam már a müncheni Allianz Arénában tartózkodom, néhány francia kollégával együtt készülünk nézni a hamarosan kezdődő mérkőzést. A francia tévében az imént részletesen elemezték Sallai Roland játékát. A szakértők szerint a magyar szélsőnek „szuper idénye volt a Freiburgban”.

• A Puskás Arénában nézi a mérkőzést Budapest főpolgármestere, Karácsony Gergely is, aki az Indexnek is nyilatkozott röviden a kezdő sípszó előtt.

Legalább annyira drukkolok itt a magyar válogatottnak, mint az ellenzéknek. Remélem, itt jobbak az esélyeink

– mondta Karácsony Gergely, aki az ellenzéki előválasztáson miniszterelnök-jelöltként is harcba száll.

• A nyújtás és átmozgatás után a magyar válogatott a beadás-érkezéseket és kapuralövéseket gyakorolja, míg a portugálok cicáznak a térfél közepén. Eközben épp a portugál válogatott kezdőcsapatát ismertetik a hangosbemondóban, a legnagyobb füttyöt ezúttal is Cristiano Ronaldo kapja, aki mindezt egy széles mosollyal nyugtázza.

• Nem kell sokat várni, hogy felcsendüljön a Puskás Arénában a válogatott himnuszává vált dal, Az éjjel soha nem érhet véget című örökzöld. Természetesen a közönség egy emberként énekelte, engem meg rázott a hideg a 30 fok ellenére is. Ezekért a pillanatokért érdemes meccsre járni.

• A magyar válogatott kezdte előbb a bemelegítést, ováció és üdvrivalgás fogadta a mieinket. Nem sokkal később megérkeztek a vendégek is, akiket hangos füttyszó kísért a Puskás Aréna gyepére.

A kivetítőn többször is megmutatták közelről Cristiano Ronaldót, a portugálok szupersztárját, akit szintén kifütyültek.