Kyle Walker (2) Anglia
    John Stones (14) Anglia
    62’

• 60’

Alexander-Arnold végezhet el szögletet jobbról, középen Maguire érkezik, megtámaszkodik Orbánon, fejel, méghozzá méterekkel a kapunk jobb oldala mellé!

• 58’

Szoboszlai tisztáz fejjel Mount jobb oldali szöglete után, a kifejelt labda Bowen elé pattan, aki 22 méterről, kissé balról lő, méterekkel kapu fölé küldve a kísérletét.

• 57’

Harry Kane teszi a labdát a 16-os bal csücskének előterében érkező Mountnak, aki átveszi, megtolja, majd éles szögből lő, Lang blokkol testtel. Szöglet jön.

• 56’

Szalai kap ígéretes labdát a 16-oson belül, annak bal csücskéhez közel Negótól, de a védővel a nyakán nem jut lövéshez. Maguire újra és újra blokkolja a szöget, ezért inkább aláemel, a hosszún érkező Sallait keresve, előle Walker fejeli haza a labdát Pickfordnak.

• 54’

Nagy Ádám teszi le a labdát a jobb kezénél helyezkedő Negónak, a fehérvári szélső átveszi, egyet igazít rajta, majd 23 méterről, jobbról megcélozza a kaput, Maguire karjáról vágódik le a lövés! A játékvezető szerint le volt szorítva, a mieink sem reklamálnak ellenállhatatlan elánnal, no meg ott a VAR is, ami biztos jelezne, ha kéne... biztos... jelezne...

• 51’
    sárga lap | Anglia | második félidő
    Conor Coady (16) Anglia
    51’

Coady rúgta fel Szalai Ádámot a félpályánál. Tudatos taktikai fault, hogy ne legyen kontra – jogos sárga.

• 50’

Saka kapta a labdát a felezővonalnál, felgyorsított, majd két magyarral a nyakán a 16-oson belülre tört, ott kicsit megforgatta Orbánt, majd 6 méterről lőtt, Gulácsi lábbal, bravúrosan védett!

• 49’

Sallai indul a leshatárról a 16-os előterében, a kaputól balra, fejjel a második hullámban érkező Nagy Zsoltnak teszi le, aki 22 méterről, jobbal lő, Pickford nagyot nyújtózik, de végül védenie nem kell, pár centivel elmegy a bal alsó mellett a labda! Az ismétlés szerint Sallai lesen volt, szóval nem ért volna, ha gól születik a próbálkozásból.

• 48’

Szoboszlai indul meg középen, lényegében a pálya tengelyében, remekül veszi észre a jobb szélen üresen felfutó Negót, aki ezúttal beadás helyett kivár egy, majd még egy ütemet a 16-os jobb csücskénél, laposan Szoboszlai elé passzol, aki átveszi, de Bellingham szorításában nem tud lőni!

• 46’
    James Justin (3) Anglia
    Bukayo Saka (21) Anglia
    46’

• 46’

Az angolok kezdték a második félidőt!

• 45’

A mieink 41 százalékra jöttek fel, úgy, hogy bő 30 percnél 36-37 százalékon állt a mutató.

• Ugyan az angolok többet birtokolták a labdát, ez többnyire csak meddő mezőnyfölényt jelentett, a mieink előtt adódott a több és veszélyesebb helyzet. Szoboszlai, Sallai és Nagy Zsolt is közel járt a vezetést megszerzéséhez, kár, hogy nem jött össze! Összességében rendkívül biztató teljesítményt láttunk Marco Rossi együttesétől az első félidőben. Reméljük, hasonló szintet sikerül hozni majd a folytatásban is. Addig is: szünet!

• 45’

Nem állt sokat a játék az első félidőben.

• 43’

Az elmúlt másfél percben, a meccsen talán először ilyen dominánsan, a mieink lábán járt szinte végig a labda, a lassú, de tudatos építkezés végén még egy ígéretes beadás is összejön Negótól a jobb szélről, ezt azonban tisztázni tudja az angol védelem.

• 40’

Hiába a vendégek mezőnyfölénye, az első félidő hajrájához érve nyugodtan kijelenthetjük, hogy a nagyobb helyzetek a magyar csapat tagjai előtt adódtak. Szünetben majd megpróbálunk keríteni egy-két xG-elemzést is, csak maradjon érintetlen Gulácsi kapujának hálója.

• 39’

Alexander-Arnold negyedik szögletére jó egy percig várunk, hogy elvégezze a bal sarokból, miután már mindenki felállt a játék folytatásához... amilyen sokat várt, olyan pocsék lett a jobb lábas, kapu felé tekeredő, ám attól méterekre elszálló beadás!

• 37’

Szalai Ádám hozza fel a labdát a félpályától balról középre húzva, Sallai és Szoboszlai is a leshatáron várja a kiugratást, de okosan inkább a jobb szélre teszi a lendületből érkező Negónak, ő ad be a 16-os vonalától, a hosszún Szoboszlai elválik az emberétől, kapásból lőne, de nem tudja irányítani. Talán őt is meglepte, hogy az előtte három méterrel felugró angol bekk luftot fejelt.

• 33’

Az igen! – kiált fel mellettem Borbély kolléga, látva, ahogy a félpályás labdaszerzés után Szalai Ádám jó 40 méterről, fél fordulatból kapura emeli a labdát! Pickford nagyon kinn állt, nem is lett volna esélye visszaérni, de egy méterrel a jobb kapufa külső oldala mellett pattant le a labda! Szenzációs próbálkozás, kár, hogy nem volt picit pontosabb!

• 31’

Szoboszlai íveli be a labdát jobbról, szögletből, középen három magyar is érkezik, de Harry Kane kihasználva daliás magasságát fejjel menteni tud! A kipattanó után hiába kerül vissza a labda Szoboszlaihoz, lesen volt a lipcsei légiós.

• 29’

Sallai indítja az akciót a félpályától, Szoboszlait hozza játékba, aki egyérintőből perdíti a labdát a védők mögé, a bal szélen Nagy Zs. gyorsít fel, a 16-os bal oldalánál át is veszi a labdát, majd két angollal a nyakán csinál egy cselt befelé, és lő, Pickford nagyot véd oldalra tolva a próbálkozást!

• 26’

Az éjjeli esőzés után kifejezetten fülledt a levegő egész Budapesten, így a Puskás Arénában is. Ugyan a hőmérő szerint csak 26 fok van, sokkal izzasztóbb melegnek érződik.

• 25’

A labdabirtoklásban feljöttünk 43 százalékra. Gólszerzési kísérletekben pont úgy négy fejesünk/lövésünk volt, mint a labdát jóval többet járató angoloknak. A passzpontosság is nagyot javult hazai oldalon: az első tíz percben látott 62 százalékról immár 79-re. A vendégek eközben 133 passzkísérletnél, 88 százalékban pontos, 117 jó átadásnál járnak.

• 24’

Sallai nyesi a védők mögé jobbról középmagasan, az ötös előterében Szoboszlai érkezik, már lendítené a lábát, amikor Coady elé tud még ugrani, és kivágja a labdát.

• 22’

Három angol játékos, Grealis, Bowen és Arnold állt a labda mögé, végül Bowen végezte el a szabadrúgást, ballal a beadást választva, a próbálkozás viszont lecsúszott, a hosszúnál senkinek nem volt esélye elérni.

• 21’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Schäfer András (13) Magyarország
    21’

A 16-os bal szélétől néhány méterre, a kaputól úgy 23-ra jut szabadrúgáshoz az angol válogatott. Schäfer kapott sárgát Justin lerántásáért. Ez az első lap a meccsen.

• 19’

Justin játszik össze Kane-nel a 16-os bal szélénél, a Leicester szárnyvédője jó ütemben kapja vissza a labdát Langot, egy pillanatra lehagyja, élesen, laposan centerez, de a kivetődő Gulácsi lestoppolja a labdát.

• 18’

Trent Alexander-Arnold a meccsen már harmadszor jöhetett a bal sarokba szögletet rúgni, ez a beívelése eddig a legjobb, az ötös jobb csücskénél, a hosszúnál érkező Coadyt rémisztően üresen találja meg, ám a Wolves kapitánya 7 méterről a kapunk fölé bólint.