A Bayern tönkretette a párizsi Valentin-napot
További Futball cikkek
- Kubatov Gábor: Nekem nincs olyan kíméletes főnököm, mint a Mol vezérigazgatója
- Válogatott védőnk csapata óriási zakót kapott, legendás edzője kiakadt
- 30 év után megkerült az elveszettnek hitt, egymillió fontot érő mez
- Műteni kellett a kapust, aki törött bokával védte ki a Manchester City szemét
- Szoboszlai Dominik kimagasló értékkel került be a Premier League álomcsapatába
PSG–Bayern 0–1 (0–0)
A találkozóval kapcsolatos legnagyobb kérdés Lionel Messit és Kylian Mbappét övezte, a párizsiak két legnagyobb sztárjának ugyanis sérülés miatt több mint kérdéses volt a pályára lépése. Az újdonsült argentin világbajnok végül ott volt a kezdőben, akárcsak a csodahármas harmadik tagja, Neymar is, Mbappét viszont csak a kispadra nevezte Christophe Galtier vezetőedző.
Aki azonban bizalmat szavazott a 16 éves, 343 napos Warren Zaire-Emerynek, aki ezzel a BL egyenes kieséses szakaszának legfiatalabb kezdőjátékosává vált – csak hogy szemléltessük a korát:
Messi és a szintén kezdő Sergio Ramos már túl volt a Bajnokok Ligája-debütálásán, amikor Zaire 2006 márciusában megszületett...
A bajoroknál a két legnagyobb hiányzónak egyértelműen a síelés közben lábát törő Manuel Neuer, valamint a november eleje óta ínszalagsérüléssel küszködő Sadio Mané számított, ott volt viszont a csapatban a télen a Manchester Citytől kölcsönvett Joao Cancelo.
Az UEFA döntésének értelmében egyperces gyászszünettel kezdőtek a mérkőzések, a török és szíriai földrengések áldozatai emléke előtt adózva. A rangadó első helyzetére nagyjából 35 másodpercet kellett várni, ekkor az ex-párizsi Eric Choupo-Moting lőtt nem sokkal a jobb oldali kapufa mellé nagyjából 17 méterről.
Ezt leszámítva az első negyedóra viszonylag csendesen pörgött le, némi meglepetésre a Bayernnél volt többet a labda, de komoly feladat elé nem állította Gianluigi Donnarummát Julian Nagelsmann alakulata. Hiába volt a pályán világsztárok garmadája, sajnos a folytatásban sem kényeztették el a drukkereket a csapatok. A 30. percben végre feljegyezhettünk egy lehetőséget:
Kingsley Coman ívelt középre a bal szélről, Choupo-Moting pedig nem sokkal fejlet a kapu mellé.
A játékrész legnagyobb helyzetére a 43. percig kellett várni, ekkor egy röviden kifejelt labdát Joshua Kimmich bombázott kapura 18-ról, Donnarumma azonban a helyén volt. Gól nélküli döntetlennel vonulhattak tehát pihenőre a csapatok, a PSG kaput eltaláló lövés nélkül abszolválta az első 45 percet...
A második félidőt aktívabban kezdték a hazaiak, kis túlzással már az első percekben több időt töltöttek a müncheniek térfelén, mint addig bármikor, ennek ellenére a Bayern szerzett vezetést az 53. percben:
a félidőben Cancelót váltó Alphonso Davis húzott el a bal szélen, majd tökéletesen adott középre, Coman pedig 9 méterről, kapásból belsőzött a kapu közepébe – Donnaruma csak hozzáérni tudott a labdához, hárítani nem.
Érdekesség, hogy a korábban a PSG-t erősítő francia szerezte a korábban már említett BL-döntő egyetlen gólját is, a jelek szerint szereti a párizsiak orra alá dörgölni, mekkora hiba volt őt elengedni... Hogy Galtier meccstervében szerepelt-e Mbappé becserélése, az a kapott találatot követően irrelevánssá vált, természetesen azonnal érkezett a pályára a fiatal támadó.
Ennek ellenére a bajorok maradtak támadásban és kis híján megduplázták előnyüket: előbb Choupo-Moting közeli löketét tolta a kapufára az olasz válogatott kapusa, majd Benjamin Pavard életerős fejesét hárította látványos vetődéssel egy szögletet követően.
A 74. percben aztán nagy tűzijáték alakult ki a Bayern kapuja előtt, Mbappé gyakorlatilag a komplett müncheni védelmet faképnél hagyta, betört a 16-oson belülre, ám a kapujából jól kimozduló Yann Sommert rúgta arcba. Itt azonban nem volt vége az akciónak, a kipattanót Neymar szerezte meg és küldte kapura, a próbálkozás azonban lejött a blokkról, a lesen lévő Mbappé pedig hiába gurított az üres kapuba, érvénytelen volt a találat.
Ahogyan az is, amelyet a 81. percben szerzett:
Nuno Mendes robogott el a bal oldalon, majd lapos centerezését közelről vágta a kapuba a vb-döntőn mesterhármast szerző csatár, ám a portugál szárnyvédő az indítás pillanatában nagyjából 3 centiméteres lesen volt, a VAR pedig kiszúrta...
Pillanatokkal később lemásolta az előző akciót a Párizs, annyi különbséggel, hogy Mendes ezúttal nem volt lesen és Messi érkezett középen, gólba tartó labdájába azonban Matthijs de Ligt önfeláldozóan belevetődött és szögletre blokkolta.
A hosszabbítás perceiben Pavard összeszedte a második sárgáját, így emberhátrányban fejezte be a meccset a Bayern, ennek azonban inkább a visszavágóra lehet majd nagyobb hatása, amelyet a francia védőnek eltiltás miatt biztosan ki kell majd hagynia. Az odavágót azonban a hajrábéli PSG-rohamok ellenére kihúzták a bajorok, akik összességében megérdemelten szereztek egygólos előnyt a párharcban.
AC Milan–Tottenham 1–0 (1–0)
Nem ígérkezett rossznak a kedd este másik mérkőzése, az olasz–angol rangadó sem, annak ellenére, hogy a Serie A címvédője a hazai pontvadászatban finoman szólva rapszodikusan teljesít, ahogyan a Spurs gépezete is akadozik a Premier League-ben. A milánói szurkolók mindenestere biztosították a kedvenceket, hogy emberként állnak a csapat mögött, szenzációs élőképpel fogadták az együtteseket.
😍 That is STUNNING ❤️️🖤 pic.twitter.com/Mhmqy6eNfj
— SempreMilan 🏆 (@SempreMilanCom) February 14, 2023
„Az egyetlen szerelmem te vagy, csak neked élek, soha nem csaltalak meg” – állt a Valentin napi szerelmi vallomáson. Nos, a koreográfia a jelek szerint kellően feltüzelte a játékosokat, a 7. percben ugyanis Stefano Pioli alakulata megszerezte a vezetést:
Theo Hernández éles szögből leadott lövését még bravúrral védte a sérült Hugo Llorist helyettesítő Fraser Forster, a kipattanót viszont a középen érkező Brahim Díaz közelről a kapuba pofozta.
Ezen kívül igazán emlékezetes megmozdulást nem jegyezhettünk fel az első félidőből, leginkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, újabb gólt nem láthatott a San Siro közönsége.
A második játékrészben a hátrányban lévő londoniak próbáltak nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni, a 60. percig azonban ziccereket nem, csupán mezőnyfölényt tudtak kialakítani. Sőt, a folytatásban már inkább a milánóiak akarata érvényesült, akiknek megvolt a lehetősége az előny növelésére is és bár ez végül nem jött össze, az egygólos előnyt alighanem bármelyik piros-fekete ultra aláírta volna a találkozót megelőzően.
Bajnokok Ligája
Nyolcaddöntő, első mérkőzés
Paris Saint-Germain (francia)–Bayern München (német) 0–1 (0–0)
Gólszerző: Coman (53.)
AC Milan (olasz)–Tottenham Hotspurt (angol) 1–0 (1–0)
Gólszerző: B. Díaz (7.)
(Borítókép: Markus Gilliar - GES Sportfoto / Getty Images Hungary)