• 20 Adama Traoré
2023.08.10. 19:58
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 28’

Most Traoré volt a kiszolgáló, és tálalt Ben Romdan elé az ötös előterében. A tunéziai középpályás 11 méterről életerős lövéssel vette célba a kaput, de Marchetti kapus megint védett.

A kipattanót Ben Romdan kaparintotta meg, de második próbálkozása már nem volt veszélyes. A szellős máltai védekezést egyelőre Marchetti ellensúlyozza bravúrjaival.

• 25’

Az FTC támadója ezúttal középről, mindössze néhány méterről lőhetett kapura miután pontos passzt kapott a jobb szélről, de próbálkozását Marchetti hárította. Újabb lehetőség maradt ki.

• 22’

Jó néhány percig nem alakult ki egyik kapu előtt sem veszélyes lehetőség, a mezőnyben zajlott a játék. Majd Sigér Dávid fogott földet fájdalmas arccal, miután szerencsétlenül lépett lábára az egyik máltai.

A magyar válogatott középpályás ápolása után visszatért a pályára.

• 17’

Ben Romdan tartotta meg a labdát, és szép kombináció után Traoré elé passzolt, aki kapura tört. A támadó középről, nagyjából 25 méterről egy életerős lövéssel próbálkozott, de Marchetti kapus védett. A kipattanó Zachariassen elé került, aki már lényegesen közelebbről lőhetett, a célterületet viszont nem találta el.

• 14’

Cristian Ramírez maradt a földön azok után, hogy összefejelt egy máltai játékossal. A Fradi villámléptű védőjének azonban nincs különösebb baja, folytatni tudja a mérkőzést.

• 11’

Átvette az irányítást a máltai csapat, egyre több veszélyes támadást vezetnek leginkább a széleken, de beadásaik egyelőre nem tartogatnak magukban nagyobb veszélyt.

• 9’

Paintsil – akinek az öccse korábban a Fradiban is futballozott – hozta fel zavartalanul a labdát egészen a magyar tizenhatosig, majd éles szögből lőtt kapura, próbálkozását viszont Dibusz Dénes szépen hárította.

Néhány pillanattal később Traoré próbálta játékba hozni Varga Barnabást, de a Hamrun védelme tisztázott.

• 5’

Zachariassen tört be balról a máltaiak tizenhatosára, de végül szögletre mentettek a hazai védők. A sarokrúgást követően Sammy Mmaee fejelhetett kapura középről, de próbálkozása nem volt veszélyes.

• 3’
    gól | Ferencváros | első félidő
    Hamrun
    0
    1 Ferencváros Mohammad Abu Fani (15)
    3’

Rögtön az első kapura tartó lövéséből megszerzi a vezetést a Ferencváros! Méghozzá nem is akármekkora góllal: Abu Fani kapta a labdát majdnem 30 méterre a kaputól, középről lövésre lendítette lábát, a labda pedig védhetetlenül csapódott a felső léc alá, 0–1!

Soha rosszabb kezdést.

• 1’

Útjára indult a labda, a Ferencváros kezdte a mérkőzést. Nézzük, mire megy a Fradi Máltán!

• A mérkőzés játékvezetője az albán Eldorjan Hamiti lesz, míg két segítője Rejdi Avdo és Rejdi Zaimi.

• Az alábbi összeállításban lépnek pályára a csapatok...

• Hamrun Spartans: Marchetti – Mbong, Borg, Emerson, Bjelicsics – Elionay, Prsa, Nenov, Camenzuli – Jonny, S. Paintsil.
    • Ferencváros: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, C. Ramírez – Sigér, Ben Romdan – Abu Fani – Zachariassen, Varga B., Adama Traoré.

Meg kell jegyezni a magyar csapattal kapcsolatban, hogy Lisztes Krisztián nem tagja a meccskeretnek. A fiatal játékos a mérkőzés előtt kapott egy rúgást bokájára, amelyet nagyon fájlalt, így elképzelhető, hogy emiatt maradt ki a keretből.

• Utazott már korábban Máltára a Ferencváros, de a Hamrun Spartans ellen még sosem lépett pályára. A regnáló máltai bajnok nem saját stadionjában játssza nemzetközi mérkőzéseit, hanem a Ta' Qali-ban található Nemzeti Stadionban, mely a sziget messze legnagyobb létesítménye a maga nagyjából 20 ezer férőhelyével.

• Míg a Ferencváros a máltai bajnok ellen lép pályára, addig a másik „életben lévő” magyar csapat, a Debrecen Ausztriába utazik, és a Rapid Wien ellen meccsel szintén a Konferencialiga selejtezőjében.

De mennyire számít erős csapatnak a máltai Hamrun, és mit várhatunk a Rapid Wientől a Loki ellen?

Többek között ezekre kerestük a választ felvezető cikkünkben, melyet alább találhat, és hangolódhat a mérkőzésekre.

• A Ferencváros azok után, hogy a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában kiesett a feröeri KÍ Klaksvík ellen, két szinttel lejjebb, a Konferencialigában már nem hibázott, és kettős győzelemmel ejtette ki az ír bajnok Shamrock Roverst.

A harmadik számú európai kupasorozat harmadik selejtezőkörében máltai rivális érkezik az FTC számára. A hazájában jelenleg egyeduralkodó Hamrun Spartans ideiglenes otthonában – mivel másik stadionban játssza nemzetközi mérkőzéseit – kezdik a felek a párharcot, a visszavágóra pedig egy héttel később kerül sor Budapesten.

• Perceken belül kezdődik a Hamrun Spartans–Ferencváros-mérkőzés az Európa Konferencialiga selejtezőjének harmadik fordulójából. Tartsanak velünk, és egyetlen fontos eseményről sem maradnak le.