Ferencváros Kwabwena Owusu (11)
    2
    1 Csukaricski
    45’

Ugyan az FTC sarokrúgását kifejelték a védők, de a kipattanó Owusu elé került, aki lekezelte a labdát, majd balról, 13 méterről bombázott védhetetlenül a szerbek hálójába. 2–1!

• 45’

Abu Fani adta be a labdát sarokrúgásból, a beívelésre pedig érkezett Owusu, emberhez visszafejelnie viszont nem sikerült, a szerb védők tisztáztak. A félidő végét megnyomja a Fradi, bal oldalról is elvégezhetett egy szögletet, de ezt is kifejeltéka  védők.

• 45’
    sárga lap | Csukaricski | első félidő
    Sundat Adetunji (9) Csukaricski
    45’

Sundat Adetunji sárgul be. A Ferencváros a szabadrúgás után nem alakított ki veszélyes lehetőséget, a beadás Samurovics kapus kezei között végezte.

• 45’

...és jöhet közepes távolságról egy szabadrúgással a Csukaricski. De nem ívelik előre a szerbek, inkább hátra passzolnak.

• 45’

Lejárt az első félidő rendes játékideje, de a spanyol játékvezető hét perc hosszabbítást jelez. Nem csoda, több alkalommal állt a játék az elmúlt időben

• 44’
    értékesített 11-es | Ferencváros | első félidő
    Ferencváros Varga Barnabás (19)
    1
    44’

Varga Barnabás magabiztosan értékesítette a büntetőt, a labát a kapu közepébe lőtte az elvetődő Samurovics kapus mellett. 1–1!

• 41’

...hihetetlen, de újra a videóbíró a főszerepben! Azt vizsgálják, hogy a tizenhatoson kívül, vagy belül volt-e a szabálytalanság.

• 41’

A szerbek szabadrúgása után kontrázott a Fradi, Abu Fani indította Owusut, aki könnyedén futotta le védőjét, de közben buktatták, így tizenegyes! Egyébként a gólszerző Ivanovics rántotta le a hazaiak szélsőjét.

• 38’

A vendégek gólszerzője, Djordje Ivanovics a földön, Owusu buktatta, a játékvezető viszont nem nyúl a zsebéhez, ezt megúszta a Fradi támadója.

És kicsivel később Mmaee is szabálytalankodott, egyre feszültebbek a hazai játékosok. A Csukaricski pedig szabadrúgással jöhet, de a beadás veszélytelen volt.

• 36’

Egy jobb oldali sarokrúgás után Abu Fani elé került a labda, aki 20 méterről próbálkozott, de lövése csúnyán elkerülte a kaput, ez nem volt veszélyes.

• 33’

Büntetőhöz jut a Ferencváros, a spanyol játékvezető egyértelműen a tizenegyespontra mutat, Botka Endrét buktatták a tizenhatos jobb sarkánál. De újra szól a videóbíró, megnézik pontosabban, mi is történt...

Feszült pillanatok ezek. Végül visszavonja ítéletét Guillermo Cuadra, úgy ítélte meg, hogy Ivanovics nem szabálytalankodott. A játék folytatódhat.

• 30’

De ez nem sikerült. Marquinhos forgatta be védőit, de a kapu elé passzolt labdája nem talált embert. Néhány pillanattal később Owusu lőtt ballal a tizenhatos jobb sarkáról, és próbálkozása ugyan kaput talált, de Samurovics kapus hárított.

• 27’
    gól | Csukaricski | első félidő
    Ferencváros
    0
    1 Csukaricski Djordje Ivanović (10)
    27’

Szinte az első komolyabb lehetőségéből megszerzi a vezetést a vendég csapat. Nikcsevics többször próbálkozott beadással a jobb szélről, egyik labdáját blokkolták a másik után a Fradi védői, majd végül csak megtalálta Ivanovicsot, aki 12 méterről, fordulásból, gondolkodás nélkül vágta be a labdát a kapuba!

Vezet a Csukaricski!

• 25’

Olyannyira, hogy a Fradi szerb edzője gyakorlatilag már a pályán magyarázott együttesének, szólt is neki a negyedik játékvezető, hogy ha már a technikai zónában nem sikerült maradni, legalább a pályáról legyen szíves lejjebb jönni.

• 24’

Megint Ranieri! Vezet a firenzei csapat a belga ezüstérmes otthonába, 1–2.

• 23’

Egy előreívelt labdára csapott volna le Stefan Kovacs, Mmaee és Cissé viszont jól zárt, nem engedte labda közelébe a szerbek támadóját, Dibusz pedig be is gyűjtötte a játékszert.

• 19’
    Marko Docić (5) Csukaricski
    19’

A vendégek csapatkapitánya, Marko Docsics részesül először figyelmeztetésben, miután lekönyökölte Vargát. Rendkívül kellemetlen, fizikális futballt játszik a szerb csapat.

• 17’

Szinte a semmiből indult meg a Csukaricski, majd a vendégek támadója, Djordje Ivanovics tűzte rá a labdát az ötös bal sarkáról, ami Dibusz kezei között átcsúszott. Nagy szerencséje a magyar kapusnak, hogy nem volt a közelben másik szerb játékos, így megúszta az esetet az FTC.

• 14’

...gyors gólváltás a csoport másik mérkőzésén: Genk–Fiorentina 1–1.

• 13’

A magyar válogatott támadója kapott egy lágy beívelést Ramíreztől, majd fejjel vette célba a kaput, de nem tudott elég erőt tenni a fejesbe, míg az iránnyal is gond volt, így elkerülte a kaput a labda.

Kicsivel később Zachariassen próbálkozását blokkolták a szerb védők, majd felszabadították.

• 11’

Az érvénytelen gól után támad tovább az FTC, Owusu kapott egy kiugratást a jobb szélen, de a villámléptű támadó nem érte el a labdát, kirúgással jöhet a Csukaricski.

• 9’

A labda a hálóban, Abu Fani beadásából Varga Barnabás fejelt gól, de les miatt a videóbiró felül vizsgálja az esetet. A hivatalos döntés pedig:

les.

• 8’

Az F jelű csoport másik mérkőzésén a Fiorentina megszerezte a vezetést a Genk otthonában, a gólszerző pedig Luca Ranieri.

• 6’

...de komolyabb lehetőséget még nem alakított ki. Az első öt percben a Csukaricski még a félpályát is alig lépte át a labdával.

• 3’

Botka harcolta ki a sarokrúgást, Cristian Ramírez adta be a labdát, amire S. Mmaee érkezett a tizenhatoson belül, fejese viszont bőven elkerülte a szerbek kapuját. Feljegyezhettük a mérkőzés első próbálkozását.

• 1’

A Ferencváros, egészen pontosan Varga Barnabás indította útjára a labdát. A Fradi szokásos zöld-fehér szerelésében, míg a Csukaricski fekete dresszben futballozik.

• ...pillanatokon belül kezdünk. A ferencvárosi B-közép látványos élőképpel fogadta a csapatokat, közel telt ház, és kiváló hangulat a Groupama Arénába.

• A Ferencváros és a Csukaricski alábbi összeállítások szerint kezdi a mérkőzést.

• FTC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, I. Cissé, C. Ramírez – Makreckis, Abu Fani – Owusu, Zachariassen, Marquinhos – Varga Barnabás. Vezetőedző: Dejan Sztankovics
    • Csukaricski: Szamurovics – Sztevanovics, Szubotics, Vranjes – Tosics, Nikcsevics, Sissoko, Docics, Kovac – Adetunji, Ivanovics. Vezetőedző: Igor Matics
  • A magyar rekordbajnok idén az Európa-konferencialigában küzd, amelynek színvonala elsőre nem tűnhet annyira rangosnak, mint a Bajnokok Ligája vagy Európa-liga küzdelmei, ám az erőviszonyok ismeretében a harmadik számú sorozatban a zöld-fehérek csoportja összességében mégis megüti a második El szintjét.

Ennek megfelelően közel sem várnak könnyű mérkőzések az immár Dejan Sztankovics vezette csapatra, nézzük, mit kell tudni pontosan a zöld-fehérek csoportellenfeiről!

• Az UEFA bíróküldése alapján a Ferencváros–Csukaricski Ekl-csoportmérkőzést a spanyol Guillermo Cuadra vezeti. Segítői Guadalupe Porras Ayuso és Alejandro Estévez Iglesias lesznek, míg a negyedik játékvezető feladatait Miguel Ángel Ortiz Arias látja el.

A videobírói székben pedig a szintén spanyol Ricardo de Burgos kap helyet.