Magyarország
2023.10.17. 22:48
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

A magyar válogatott kétgólos hátrányból felállva 2–2-re végzett Kaunasban Litvánia ellen. A mérkőzés összefoglalójátitt olvashatja el!

A mieink november 16-án lépnek legközelebb pályára Eb-selejtezőn, akkor Szófiában a csoport utolsó helyén álló Bulgária otthonában bizonyíthat a csapat – és harcolhatja ki a második meccslabdából az Eb-részvételt.

Tartson velünk akkor is!

• Vége

Szerbia 3–1-re verte Montenegrót, ezzel pedig a csoportelsőség mellett a csoport második helye is nyitott kérdés maradt. A magyar válogatottnak még két meccse lesz novemberben, hogy biztosítsa a helyét a jövő évi Európa-bajnokságon. Szerbiának eközben csak egy, és pontegyenlőség mellett biztosan a mieink mögött végez a belgrádi csapat – azaz egy pont elég kell legyen Bulgária és Montenegró ellen ahhoz, hogy elérjük a nagy célt.

• Vége

A magyar válogatott megőrizte idei veretlenségét, ezzel együtt a selejtezőcsoportban is veretlen továbbra is. Legrosszabb esetben is egy pont kell nekünk a novemberi két (utolsó) selejtezőn. Bízzunk benne, hogy össze fog jönni!

• 96’

A magyar válogatott kétgólos hátrányból felállt Litvániában, de győzni nem tudott! A szerb–montenegrói meccsnek még nincs vége, de mivel a szerbek kettővel vezetnek, vélhetően ez azt jelenti, még nincs meg a biztos Európa-bajnoki részvétel!

• 95’

Nagy rajtol rá egy labdára, ami két litván védőnek lenne csak jó, elég harcias, hogy bravúrosan benn tartsa a pályán, de ez csak arra jó így, hogy a kapujából kivetődő Zubas rávetődjön és elvigyen a játékidőből így jó 15 másodpercet.

• 95’

A litvánok minden labdát olyan tempóban próbálnak megjátszani bedobásnál, kirúgásnál, szabadrúgásnál, mintha egy öregfiúk bajnokság véghajrájában lennénk.

• 94’

Ádám Martin a kapunak háttal is jól tartja meg a labdát, ebből jön egy magyar felívelés, a 16-os előterében Csoboth csúsztatja meg, jobb szélről lendületből startol a labdára Bolla, de a kapus jól él együtt a játékkal, és lábbal ment, kibikázza a lelátóra a lasztit.

• 92’
    csere | Magyarország | második félidő
    Sallai Roland (20) Magyarország
    Bolla Bendegúz (14) Magyarország
    92’

• 92’
    Varga Barnabás (18) Magyarország
    Ádám Martin (9) Magyarország
    92’

• 90’

Szoboszlai szabadrúgása veszélytelen, de utána is marad nálunk a labda. Jobbról próbálkozunk egy felíveléssel, Zubas egészen 12-13 métert kijön a kapujából, elpaskolja a beadást, majd Vargával ütközik... büntető sajnos nincs.

• 90’

Ennyi időnk van valahogy begyötörni a győztes gólt, ami Eb-jegyeket is érne a csapat számára!

• 90’
    csere | Litvánia | második félidő
    Vykintas Slivka (14) Litvánia
    Arvydas Novikovas (11) Litvánia
    90’

• 90’
    sárga lap | Litvánia | második félidő
    Justas Lasickas (13) Litvánia
    90’

• 90’

A magyar válogatott kapitánya a kaputól jó 25 méterre kezd cselezni és Lasickason fennakadva ki is harcol egy szabadrúgást.

• 88’

Csoboth ad jó labdát a jobb szélen Sallainak, aki laposan centerez 16 méterről, középen Varga és Nagy Zs. is érkezik, de a litván védelem ezúttal is tisztázni tud.

• 87’

A hazaiak érezhetően elfogytak az erővel. Tíz körömmel kapaszkodnak a döntetlenbe és bekkelnek. Itt már a kezünkben a meccs, a kérdés, hogy gólra is tudjuk-e még váltani ezt a mezőnyfölényt.

• 84’

Csoboth lódult meg a jobb szélen, ziccerben vezethette a kapusra a 16-os jobb oldalától befelé húzva, végül azonban önzetlenül a centerezést választotta, Nagy Zsolt elől pedig óriási bravúrral ment a visszazáró védő a gólvonal előtt! Aztán kiderül, kissé fölösleges a bravúr, mert les miatt nem ért volna a gól.

• 83’

Varga Barnabás az újabb fejesével Mészöly Kálmánt megelőzve az első olyan magyar játékos lett, aki Európa-bajnoki selejtezőkön sorozatban négy meccsen szerez legalább egy gólt!

• 82’
    gól | Magyarország | második félidő
    Litvánia
    2
    2 Magyarország Szoboszlai Dominik (10) Varga Barnabás (18)
    82’

MEGVAN A DÖNTETLEN! Szoboszlai végezhetett el egy újabb szögletet jobbról, tökéletes ívben száll középre, ahol a kaputól balról érkező Varga egy remek fejessel a jobb felső sarokba bólint, 2–2!

• 79’

Dusan Tadics egy 19 méterről eleresztett jobb lábas, védhetetlen lövéssel 3–1-re módosítja a szerb–montenegrói meccs állását, ezzel úgy fest, csak magunkra számíthatunk...

• 78’

Szoboszlai teszi le a labdát lövésre Nagy Zsoltnak, aki 17 méterről jobbal lendít, a próbálkozását blokkolják, de a kipattanó Varga elé kerül, utóbbi kissé balról ismételhet 16 méterről, ez ismét levágódik a blokkról – kéz gyanúsan –, majd harmadszor is magyar játékos elé kerül, Styleshoz a labda, aki 15 méterről, még balrábbról a hosszú alsó mellé küldi!

• 77’

Szergej Milinkovics-Szavics centerezéséből ajtó-ablak ziccerben Mitrovics másodszor is villan, ezzel a 74. percben 2–1-re módosítja az állást a Szerbia–Montenegró összecsapáson.

• 76’
    Pijus Sirvys (17) Litvánia
    Markas Beneta (3) Litvánia
    76’

• 76’

Nagy Ádám indítja megint a 16-os jobb szélénél felgyorsító Sallait, aki lendületből, éles szögből el is lövi, méterekkel a hosszú alsó mellé. Esetleg, ha Vargát próbálja megjátszani egy centerezéssel... de kár érte!

• 75’

Újabb litván kontra, Slivka előtt adódik helyzet, aki 13 méterről, jobbról a hosszú alsót célozza meg, de Dibusz magabiztosan véd!

• 74’
    sárga lap | Magyarország | második félidő
    Fiola Attila (5) Magyarország
    74’

Slivkát húzta vissza, hogy ne legyen kontra.

• 71’

A magyar válogatott a hazai kaputól jó 27-28 méterre, az alapvonal közeléből jut szabadrúgáshoz, Szoboszlai végzi ezt el, és a teljes litván védelmet meglepve megpróbálja közvetlenül kapura, annak is a rövid, jobb oldali részébe küldeni a labdát. Zubas az utolsó pillanatban észleli a veszélyt és egy nem túl határozott mozdulattal, mellel tisztázni is tud, ahogyan eldobja magát jobbra.

• 70’

Slivka adja be a labdát középmagasan jobbról, a 16-osunk előteréből, középen Jankauskas érkezik, 11 méterről átvétel nélkül lő, de méterekkel a jobb alsó sarok mellé!

• 67’

A Szerbia–Montenegró meccs a 65. percben jár, az állás még mindig 1–1.

• 67’
    értékesített 11-es | Magyarország | második félidő
    Litvánia
    2
    1 Magyarország Szoboszlai Dominik (10)
    67’

Szoboszlai hatalmas erővel a léc alá bombázza, enyhén jobbra helyezve! A kapus érzi az irányt, de esélye sincs védeni! 2–1