A brit parlamenti képviselők ki akarják záratni a transzneműeket a női labdarúgásból
A szerencsejátékban 18 éven felüli, sérülékenynek nem minősülő személyek vehetnek részt. A túlzásba vitt szerencsejáték függőséget okozhat.
A levelet, amelyet Miriam Cates, Penistone és Stocksbridge képviselője küldött, a brit médiajelentések szerint 47 másik képviselő és a Lordok Házának 27 tagja is aláírta, írja a Reuters.
A levél szerint az FA „szemet hunyt” a kérdés felett, és „az egyes klubokra és menedzserekre” hárította a felelősséget, ahelyett, hogy egyértelmű utasításokat adott volna arra vonatkozóan, hogy a transznemű játékosok csatlakozhatnak-e a női futballcsapatokhoz.
„Ezért kérjük, hogy az FA haladéktalanul tegyen lépéseket a nők és lányok védelme érdekében, és tiltsa meg, hogy a biológiailag férfinak számító sportolók női csapatokban játszhassanak” – áll a levélben.
Az FA jelenleg lehetővé teszi bizonyos korosztályban, hogy az érintett játékosok az általuk preferált nemű csapatokban szerepelhessenek a szövetség „eseti alapon történő jóváhagyásától függően”.
A transzneműek érdekvédelmi csoportjai szerint a transz sportolók kizárása diszkriminációval ér fel.
A jelenséget kritizálók szerint a transznemű sportolókat hatalmas fizikai előnnyel ruházza fel a férfipubertáson való átesés.
A transznemű sportolók szereplése a női versenyeken az egyik legvitatottabb és legmegosztóbb kérdés a sportban, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (World Athletics) és a Nemzetközi Úszószövetség (World Aquatics) azon szervezetek között van, amelyek már szigorítottak a vonatkozó szabályokon.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) is felülvizsgálja a transzneműek játékengedélyére vonatkozó irányelveit.