2024.06.08. 18:47
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
A szerencsejátékban 18 éven felüli, sérülékenynek nem minősülő személyek vehetnek részt. A túlzásba vitt szerencsejáték függőséget okozhat.

• 45’

A félidő utolsó másodperceiben többnyire az izraeli válogatott tartja a labdát, rövid passzokkal keresik a lehetőséget a támadás építésére, de saját térfeléről alig tudja kihozni a játékszert. A magyar kapu különösebb veszélyben nem forog, a portugál játékvezető pedig jelzi: két perc a hosszabbítás.

• 44’

Jó csellel hozta volna ki saját térfeléről a labdát Szoboszlai, de második védő már megálljt parancsolt számára. Maradt viszont a labda nálunk, Gulácsi ívelt előre, Sallai kezelte le, majd hozta játékba a jobb szélen Kerkezt, ő pedig Szalai Attilát. A magyar védő centerezése viszont nem jutott el csapattárshoz, vége az akciónak. Pedig ígéretes volt.

• 42’
    csere | Magyarország | első félidő
    Styles Callum (17) Magyarország
    Kleinheisler László (15) Magyarország
    42’

Sérülés miatt kell kényszerű cserét alkalmaznia Rossinak, Styles helyét Kleinheisler László vette át.

• 41’

Egyre több labdát kap Kerkez a bal szélen, most is így történt, de a villámléptű szélső nem tudta egyik csapattársát sem játékba hozni, beadása könnyű zsákmány lett a védőknek. Ezt követően Styles maradt lent a földön, úgy tűnik, meghúzódott a középpályás, mivel távol a labdától, ártalmatlan szituációban ült le.

• 38’

Szoboszlai adta be a labdát a tizenhatos jobb sarkából, külsővel, kifejelték a védők, de a kipattanó Styles elé került, aki rendkívül lelkes, egyből lőtt, de nem találta el a kaput.

• 36’

Lelassult a magyar támadás, Sallai passzolta hátra a labdát, majd Nagy Ádám kapta volna a jobb szélen, de nem tudta megtartani, elvesztette, így vége a támadásnak. Az igen aktív magyar védelem visszaszerezte a labdát, és inkább tartja most a játékszert.

• 34’

Kerkez szólta el felelőtlenül a labdát saját térfelén, Szafuri előtt adódott a lehetőség, jobbal lőtt 10 méterről, egyenesen Gulácsi ölébe, védett a magyar kapus.

• 32’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Szalai Attila (4) Magyarország
    32’

Itt az első sárga lap a mérkőzésen, a most beállt Szafurit Szallai Attila rúgta meg, nem maradt tette büntetlenül.

• 30’
    csere | Izrael | első félidő
    Ofri Arad (4) Izrael
    Idan Nachmias (22) Izrael
    30’

...elég korai szakaszában a mérkőzésnek. Ofri Arad helyén Idén Nachmias, illetve Hofmayster helyé Ramzi Safuri a továbbiaknak. Ezzel formációt is váltanak a vendégek.

• 27’

– zúg a Nagyerdei Stadionban. A közönség a válogatott szövetségi kapitányát élteti, miközben az izraeli válogatott jutott szabadrúgáshoz ígéretes helyzetben. Biton emelte rá a labdát jó 20 méterről, de nem talált kaput, Gulácsi szemmel kísérte, kirúgás.

De mindezek előtt jöhet az ivószünet, elég meleg van Debrecenben.

• 24’

Onnan érkezett volna a beadás, de figyeltek az izraeli védők, és tisztáztak. Eddig sokkal jellemzőbb volt, hogy a jobb szélen futnak a magyar támadások, de most balról érkezett volna ígéretes labda.

• 22’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Varga Barnabás (19)
    3
    0 Izrael
    22’

Megint elaludt a vendégek védelme, Sallai kapott jó labdát a jobb szélen, tűpontos beadásával megtalálta Varga fejét, aki középcsatárhoz méltó módon bólintott magabiztosan a hálóba, 3–0!

Az első gólnál Varga szolgálta ki Sallait, most Sallai visszaadta a kölcsönt.

• 19’

...a kétgólos előny ellenére támadásban marad a magyar csapat, Sallai elé került a labda a tizenhatoson belül, tolt volna rajta egyet, de ütközött Shlomóval. Fennállt annak a lehetősége, hogy tizenegyes lesz az ítélet, de a portugál játékvezető hamar jelezte, nincs itt semmi látnivaló.

• 18’
    2
    0 Izrael
    18’

Még mindig nagyon hamar, már ellenfele térfelén nyomást helyez a magyar csapat Izraelre, amelynek labdaszerzés az eredménye. Bolla iramodott meg a jobb szélen, aki játszi könnyedséggel passzolt a kapu előterébe, ott érkezett Varga Barnabás, és az üres kapuba passzolt,

2–0!

A gól érvényes, nem előzte meg lesállás az akciót. Nagyon halovány az izraeli csapat.

• 16’

Sallai és Varga ugrott össze szerencsétlenül, mindketten fejelni próbáltak, de nem látták egymást. Sallai fájlalja jobban a fejét, de néhány másodperc múlva újra talpon a Freiburg támadója, folytatódhat a játék.

• 13’

A bekapott gól után rögtön próbáltak válaszolni a vendégek. Remek összjátékkal jutottak el a magyar térfelére, ott Kinda ellen szabálytalankodtak, de a bal szélről érkező beadást könnyen elrúgta Szoboszlai vissza a mezőnybe. Maradt viszont a labda a vendégeknél, Dasza kapott volna kiugratást a jobb szélen, viszont egy kicsit hosszú volt számára az indítás.

• 10’
    Magyarország Sallai Roland (20)
    1
    0 Izrael
    10’

Nagy Ádám indult még a középpályán, Bollának tette, ő Szoboszlainak, majd Kerkez a bal szélről próbált beadni Varga irányába, de kifejelték a védők. A kipattanó viszont a mienk lett, Bolla újra beívelt, Varga okosan visszafejelte a jó ütemben érkező Sallainak, aki közelről gurított a hálóba, 1–0!

Megvan a vezetés, a magyar csapat második helyzetét már gólra váltotta. Jó kezdés.

• 8’

...Bolla kapta volna a hosszú indítást a jobb szélen, de a napokban a Rapid Wienhez szerződő védő lesen volt, emelte zászlaját a partjelző, vége a támadásnak.

• 5’

...de ezúttal az izraeliek próbálnak hamar letámadni. Végül Szoboszlai hozta ki jól a labdát a jobb szélen, gyors támadást vezetett, majd középre adta Vargának. A válogatott csatára akrobatikus mozdulattal, az ötösről emelt kapura, de csak a felső lécet találta el. A kipattanóba még ugyan belerúgott, de ebben már se erő, se veszély nem volt.

Ez viszont sokkal veszélyesebb volt, mint a másik oldalon.

• 3’

Elaludt a magyar védelem, Dasza kapott jó kiugratást a jobb szélen, majd centerezett Gruper felé, aki rögtön lőtt, erőtlen próbálkozását viszont kivágta Styles a mezőnybe.

• 2’

Szalai Attila próbálkozott bal oldali beadással játékba hozni a tizenhatos előterében Sallait, de figyelt az izraeli védelem, a veszély elhárult. Ezt követően az izraeliek próbálják tartani a labdát, de a magyar csapat feltolt védekezéssel kezdett, így hamar nyomást helyez riválisára.

• 1’

A portugál játékvezető sípszavára elkezdődött a mérkőzés, a játékot a magyar válogatott kezdte. Nézzük, mire megy Marco Rossi csapta az Eb-re nem kvalifikált Izrael ellen.

• A magyar válogatott hazai, meggypiros szerelésében vonult ki a pályára, míg az izraeli csapat fehér felsőben, kék nadrágban játszik. A játékosok már a pályán, a hangulat a hőség ellenére remek, jönnek a himnuszok, aztán a futballé a főszerep.

A magyar válogatottat Szoboszlai Dominik, az izraelit pedig Elin Dasza vezette ki a gyepre.

• ...ahogyan az a válogatott mérkőzések előtt immár szokás. Ez Debrecenben sincs másképp. A Nagyerdei Stadion lelátói szűk fél órával ezelőtt még foghíjasak voltak, viszont most már kezdenek megtelni a széksorok. Néhány perc múlva kezdünk.

• A dublini együttesből a sérült Dárdai Márton és Nego Loic mellett Schäfer András került ki, helyettük Szalai Attilának, Bolla Bendegúznak és Styles Callumnak szavazott bizalmat a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető.

• Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Bolla, Nagy Á., Styles, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga Barnabás.
    • Izrael: O. Glazer – Dasza, Hofmajszter, Slomo, Arad, Gruper – Samir, Lavi, Kinda – Biton, Baribo.

A mérkőzés játékvezetője Portugáliából Cláudio Filipe Ruivo Pereira lesz, segítői honfitársai, Tiago Costa és Paulo Brás lesznek. A negyedik játékvezető feladatait António Nobre látja el.

• Az izraeli válogatott selejtezőcsoportjának harmadik helyén végzett Románia és Svájc mögött, Nemzetek Ligájában elért szereplésének köszönhetően viszont pótselejtezőn szerepelhetett.

DEBRE20240608003
    Fotó: MTI

A márciusi, Izland elleni – egyébként Újpesten rendezett – elődöntőn vereséget szenvedett, így nem kvalifikált a kontinenstornára.

Az izraeli válogatott még soha nem szerepelt Európa-bajnokságon.

• Még mindig nincs barátságos mérkőzés Marco Rossi számára, a magyar válogatott szövetségi kapitánya így az Izrael elleni találkozón reméli, megtalálja góllövő cipőjét a csapat, és önbizalom növelő győzelmet arat a Nagyerdei Stadionban.

GettyImages-1426698373
    Fotó: Getty Images

Azok után, ami Írországban történt, nem mondhatom, hogy egy barátságos meccs eredménye ne számítana, elvégre egyből megérkeztek a károgó, kritikus hangok. A holnapi mérkőzésen nemcsak a győzelem a célunk, hanem a meggyőzés is. A kritikusoké és önmagunké is, mert kelleni fog ehhez az Európa-bajnoksághoz az extra önbizalom. Győzni szeretnénk, megtalálni a góllövő cipőnket. És ha lehet még egy kívánságom: kerüljenek el minket a sérülések

– taglalta Marco Rossi péntek délutáni sajtótájékoztatóján. Minden további részlet alább!

• Hangolódjunk az Európa-bajnokságra, töltse ki alábbi kérdőívünket, amelyben többek között azt mérjük fel, hogyan várják a magyar szurkolók a kontinenstornát, illetve a helyszínen, vagy kivetítők előtt fognak-e szurkolni.

• ...de lehet, hogy ez nem is akkora baj. Mint ismert, a magyar válogatott 14 mérkőzés óta volt veretlen a keddi, Írország elleni mérkőzés előtt, amelyen végül vereséget szenvedett. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata halovány teljesítményt nyújtott, legyen szó a játék bármely eleméről, így bőven lesz mit kijavítani szombat délután.

• Eljött a nap, a magyar válogatott utolsó felkészülési mérkőzését játssza azelőtt, hogy Németországba utazzon, és jövő szombaton már Svájc ellen lépjen pályára első csoportmérkőzésén az Európa-bajnokságon. Kövesse velünk a Magyarország–Izrael felkészülési mérkőzést, hamarosan kezdünk!