Walker vetődött be és tisztázott óriásit a holland kontra végén, szöglet.
Walker vetődött be és tisztázott óriásit a holland kontra végén, szöglet.
Egy kis holland lélegzetvétel után újra jöhetnek az angolok, de Bellingham elől nagyot ment Xavi Simmons.
DUMFRIES OMG. pic.twitter.com/zPqnsKrQYw
— 𝐀𝐅𝐂 𝐀𝐉𝐀𝐗 💎 (@TheEuropeanLad) July 10, 2024
Faulthatáron Fodennel szemben, de megússza a pirosat.
A hollandoknál alig-alig van labda, sorra jönnek az angol támadások, de a fordítás még nem jött össze.
Mainoo szólója után Foden került ziccerbe, a kapus mellett el is gurítja, de a gólvonal környékéről kirúgják. A jelek szerint nem volt bent.
Ígéretes angol támadás végén Walker jobb oldali beadása pocsék, de legalább a kontrát megállítja.
Ez már a harmadik gólja volt az Eb-n, ezzel hatos holtversenyben áll az élen. Az aktív játékosok közül az ellenfelet erősítő Cody Gakpo, és a döntős Dani Olmo áll ennyivel.
Verbruggen érzi az irányt, de Kane helyezése remek, a jobb alsóban táncol a pöttyös. 1–1
Még egy sárga is jár az esetért.
A visszajátszások alapján teljesen egyértelmű volt.
Kihívták Zwayert.
Saka cselezgetett, de igazán jó lövőhelyzete nem lett, így blokkolták a kísérletét. Kane ismétel, kicsivel fölé, de közben csúnyán letalpalják. Jön-e büntető?
Na most már védenie is kell a holland kapusnak, Kane átlövésére ért le szépen a jobb alsónál.
De legalább ezúttal társat talál a labda. Nyomnak a britek, csak eddig kevés sikerrel.
Könnyedén fejelik ki a védők, de nem szabadul fel a kapu, Sakát buktatják a kaputól 25 méterre.
Jerdy Schouten maradt lent.
A holland 16-os bal sarka előtt.
ATYAÉG, MEKKORA GÓL! Xavi Simmons volt erőszakos Rice-szal szemben, majd 18 méterről, estében óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 1–0
Most megint az angolok nyomnak, jön egy kicsi a régiből: jobb szélről középre, igaz nem Beckhamtől – nincs is gól.
Addig passzolgatnak hátul a hollandok, míg kis híján labdát szerez Foden az ötös előtt, még pont kikerüli a labda, amivel megindul a kontra, de most nem tudja átvenni Malen.
Les miatt jöhetnek az angolok.
Fehérben az angolok, narancsban a hollandok.
Már csak percek vannak a rajtig.
Az önmagában még nem meglepő, ha az angol válogatott valamelyik nemzet ellen jól kezdte a párharcát a sportág alapítójaként, de a hollandokkal azért nem volt olyan sok nagy meccs a régi időkben, 1935-ben volt egy 1:0-s angol siker, 1946-ben egy 8:2, ezt követően pedig 1964-ben, 1969-ban és 1970-ben találkoztak. Eddig a pontig három angol siker mellett két döntetlen született, majd az első holland siker után egy ötös angol nyeretlenségi széria indult be.
Az 1996-os Európa-bajnokságon Alan Shearerék 4–1-gyel vágtak vissza a nyolc évvel korábbi 1–3-ért, de a hollandokkal ellentétben ez végső sikert az angoloknak akkor nem ért – az elődöntőben tizenegyesekkel kaptak ki Németországtól. A kettő között volt még egy 1990-es világbajnoki 0–0, ez a torna az angolok számára alakult jobban, de itt is a (nyugat)németek örülhettek az elődöntő büntetőpárbajában.
Az elmúlt 28 évben egyetlen tétmeccset játszottak a felek, a 2019-es Nemzetek Ligája elődöntőjében Marcus Rashford büntetőjére a hajrában Matthijs de Ligt felelt, a ráadásban pedig Kyle Walker öngólja mellett Quincy Promes találata esett, így a hollandok 3–1-es sikerrel jutottak be a fináléba – ahol aztán 1–0-ra kikaptak Portugáliától.
AZ ÖRÖKMÉRLEGET EZ A HOLLAND GYŐZELEM SZEMPONTJUKBÓL 7–9–6-RA JAVÍTOTTA, ÍGY MINIMÁLIS ELŐNYBEN VÁRJÁK A SZERDAI MECCSET.
Megérkeztek az esti kezdők. Az angolok egy az egyben úgy állnak fel, ahogyan arra Guehi eltiltásának leteltével számítani lehetett. A holland kezdő ugyancsak egy helyen változott a negyeddöntőhöz képest, a törökök ellen szünetben lecserélt Bergwijn helyét Malen vette át a támadósor jobb oldalán.
Abban viszonylag közmegegyezés volt, hogy az elődöntő előtti erősorrendünkben a hollandokat érezzük a leggyengébbnek, amit a csoportkörös szenvedés (végén behúzott siker a lengyelek, gól nélküli döntetlen a franciák, vereség az osztrákok ellen) után a két talán legkönnyebb párharcot jelentő, románok (3–0) és törökök (2–1) elleni siker sem tudott feledtetni.
Az Oranjét nyolc rangsorban raktuk az utolsó helyre, a másik ötben az angolok zártak, akiknek ugyanakkor három első helyük is volt! Persze, itt sem a mutatott játék (bár a védekezés az egész Eb-mezőny talán legjobbja), sokkal inkább a meccsdöntő villanásokra bármikor képes klasszisok sora az, ami ebben a végjátékban már döntő lehet.
Az egyik legnagyobb futballadatbázissal és elemzői háttérrel rendelkező cég, az Opta ezúttal is elkészítette predikcióját az esti elődöntőre. A holland–angol meccsen – a szimulációk alapján – minimálisan, de utóbbi válogatottnak áll a zászló. A The Analyst szerkesztői 37,8 százalékos valószínűséget adnak arra, hogy a meccs rendes játékidőben eldől Gareth Southgate csapata javára.
🇳🇱 𝐍𝐞𝐭𝐡𝐞𝐫𝐥𝐚𝐧𝐝𝐬 𝐯𝐬 𝐄𝐧𝐠𝐥𝐚𝐧𝐝 🏴
— Opta Analyst (@OptaAnalyst) July 10, 2024
The Opta supercomputer is backing England to beat the Netherlands tonight.
Do you think they can do it?https://t.co/QAzK0eignu#ad
Az angolok 1968-ban Jugoszláviától (0:1), 1996-ban az NSZK-tól (1–1, 5–6) kaptak ki, mielőtt legutóbb Dánia ellen már összejött a továbbjutás (2–1 – h. u.).
A hollandok 1976-ban Csehszlovákiától (1–3 – h. u.), 1992-ben Dániától (2–2, 4–5), 2000-ben Olaszországtól (0–0, 1–3), 2004-ben pedig Portugáliától (1–2) kaptak ki, az egyetlen kivételt az 1988-as, NSZK elleni 2–1 jelenti, ami után a Szovjetuniót 2–0-ra verték meg Marco van Bastenék.