Magyarország
Index
2019.05.02. 08:42
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • húzzák rá a korongot közelről. Ezt is megúsztuk közben kiegészülünk, végre ki is szabadulunk a saját harmadunkból.

• Emberelőynebn, volt egy nagy helyzet is, de Vay lábbal védte a kapu elé korcsolyázó litván próbálkozását. Két lövés pedig mellé ment, kiütni még nem tudtuk a korongot.

• Büntető - 2 perc
    Sarauer Andrew
    6'

Magas bot használata miatt kerülünk hátrányba

• Eddig 19 mezőnyjátékos és két kapus volt benevezve. Most megérkezett és a 17 mezszámot kapta a 28 éves Tadas Kumeliuskas. Jelenleg a német harmadosztályú Memmingen hokisa, de játszott korábban a DEL2-ben, a Dresdner Eislöwenben, valamint a finn első osztályú TPS Turku csapatában, sőt Kazahsztánban, juniorként még az Egyesült Államokban is. A finn első osztályban 85 meccsen 20 gólja és 25 gólpassza volt. A divízió I-es vb-n eddig háromszor szerepelt, 15 meccsen 6+8 a mutatója.

• Az esélytelenebb litvánok. Letámadnak a harmadunkban, nehezen visszük fel a korongot.

• Most a mi harmadunkban zajlik a játék, folytatni kell a nyomásgyakorlást. Magosi lövése akadt el a kapuban. Körülbelül ötszáz magyar drukker van a Barisz Arénában.

• Stipsicz küldte rá, de kijött, aztán egy gólhelyzet is. De a kapu előtti kavarodás után kivágták a litvánok. A kapuson már túljutott a korong.

2019-05-02 08 35 02-Window
    Fotó: screenshot / Sport TV1
  • A szurkolók is a mindent bele buzdítással fogadják a magyar csapatot. Most tényleg mindent bele kell adni, kell a siker.

• Mindkét kapitány kihirdette a sorokat. Ennek megfelelően így kezdenek a csapatok:

Litvánia: Armalis – Protcenko, Alisauskas – Zubrus, Bosas, Krakauskas.

Magyarország: Vay – Stipsicz, Szabó Dániel – Galló, Hári, Erdély.

• A litvánokról eddig az derült ki, hogy hatalmas küzdők, a fehéroroszok ellen minden játékos nagyon odatette magát. Meglehetősen szélsőséges csapat, az ifikorú játékosok mellett ott van a több mint 1000 NHL-mérkőzéssel rendelkező Dainius Zubrus. Küzdőszellemben és egységben leginkább talán a koreaiakhoz hasonlíthatók.

Mi a legjobbunkat szeretnénk nyújtani, mérkőzésről mérkőzésre javulva. Ez sikerült az első találkozóról a másodikra, de sok apró részlet van, amiben most is javulni szeretnénk. Azt gondolom, változtatnunk kell a felálláson, egyes játékosokban több van annál, mint amit eddig láttunk tőlük. Remélhetőleg más társakkal ez ki is jön majd a jégen.

A második mérkőzésen a legnagyobb problémát az jelentette, hogy nem tudtunk elegendő minőségi helyzetet teremteni. A megváltoztatott sorokkal ezen szeretnénk változtatni.

Az első sor egy jó mix, mindenből van benne egy kicsi. Van elegendő energiájuk ahhoz, hogy ezen a szinten is elegendő mennyiséget korcsolyázzanak, nyomást gyakoroljanak, korongot szerezzenek, és marad elég kreativitás a helyzetek kialakításához is. - a szövetség honlapján.

• A kazahsztáni vb eddigi két fordulóját a magyar és a litván csapat is elbukta. A mieink Dél-Koreától 5-1-re, Fehéroroszországtól 3-1-re kaptak. A litván a fehéroroszok ellen 4-3 vereséggel nyitottak, majd a házigazda Kazahsztántól kaptak ki 3-1-re. Utóbbi meccsen feltörte a hátukat a kapuvas, hiszen a kapura lövések aránya 40-13 volt a kazahoknak.

• Elég színes képet fest a litván válogatott összeállítása. A 40 éves Dainius Zubrus, akinek ugyan 2016 óta nincs csapata, de jelenléte rengeteget jelenthet a fiataloknak. Zubrus összesen 1293 meccset húzott le az NHL-ben, játszott a Philadelphia, a Montreal, a Washington, a Buffalo, a New Jersey, végül a San Jose csapataiban, összesen 228 gólja és 363 gólpassza van. Első körös draftos volt, a orosz válogatottban is szerepelt még 2004-ben. A mostani vb nyitómeccsén is gólt ütött. Úgy volt, hogy Darius Kasparaitis, a másik litván legenda is eljön Nur-Szultánba, de a 46 éves korábbi sztár végül nem vállalta. Zubrus mellett négyen játszanak a litván bajnokságban. A többiek a finn és az amerikai junior, valamit a brit, a lett, a norvég, a belga, a német, a svéd és a svájci bajnokságokból érkeztek. Kilenc olyan játékos van, aki még nem múlt el 21 éves, köztük három 18 éves hokis.