Nem véd címet a Fradi, Debrecen–Fehérvár a kupadöntőben

2021.04.02. 18:26
A házigazda DEAC és a Hydro Fehérvár AV19 vívja szombaton a jégkorong Magyar Kupa döntőjét.

A bajnoki ezüstérmes debreceniek a magyar bajnok Ferencváros elleni mérkőzésén a zöld-fehérek szereztek vezetést, de a gyors egyenlítés után hosszabbításban a házigazda örülhetett (2–1).

A Ferencváros vereségével biztosság vált, hogy a Dunaújváros 2012-es sikere óta ezúttal sem lesz címvédés az MK-ban.

A másik ágon a fehérváriak a kétgólos Hári János vezérletével 5–2-re legyőzték a DVTK Jegesmedvék együttesét.

Az első harmadban a Volán korai vezetésére a miskolciak még tudtak felelni, a második játékrész derekán viszont három perc alatt kétszer is betaláltak a fehérváriak.

JÉGKORONG MAGYAR KUPA

NÉGYES DÖNTŐ (Debrecen)

ELŐDÖNTŐ

DEAC–FTC-Telekom 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után

Gólszerzők: Berta (11.), Filbrandt (64.), ill. Kulmala (7.)

Hydro Fehérvár AV19DVTK Jegesmedvék 52 (1–1, 2–0, 2–1)

Gólszerzők: Kuralt (4.), Hári (29., 59.), Erdély (32.), Campbell (50.), ill. Szirányi (17.), Ritó (56.)