A 11 gólos Löke tönkretette a dánokat

2012.02.12. 17:11 Módosítva: 2015.05.17. 02:34
Második mérkőzését is megnyerte a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, és ezzel nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé. Karl Erik Böhn vezetőedző együttese vasárnap a dán Midtjyllandot győzte hazai pályán, a 35-27-es sikernél Heidi Löke 11-szer volt eredményes.

A Győr az előző idényben finalista spanyol Navarra idegenbeli legyőzésével, a Midtjylland pedig a címvédő norvég Larviktól elszenvedett hazai vereséggel a háta mögött várta a találkozót.

Eleinte felváltva estek a gólok, a hazaiaktól főleg Vérten, a vendégektől Trölsen volt eredményes. 4-3 után emberelőnybe került az ETO, azonban a BL góllövőlistáját vezető Görbicz büntetőt rontott. Ahogy kiegészült a skandináv gárda, rövid időre még a vezetést is átvette.

D MTI20120212009
Fotó: Kovács Anikó

Újabb létszámfölény alatt Amorim jó teljesítményével sikerült 10-8-ra ellépniük a házigazdáknak, időt kért a Midtjylland mestere. Folytatódott a dánok agresszív, már-már durva védekezése, Brogger Hornyákot rántotta le a nyakánál fogva, két percet kapott érte, a sértett pedig növelte a különbséget (13-10). Az izraeli játékvezetők Amorimnak sem kegyelmeztek, így a vendégek esélyt kaptak a felzárkózásra, Pálinger azonban ziccert fogott. A szünet előtti hajrában az ETO kevesebbet hibázott, és biztos előnnyel vonult pihenőre.

A fordulás után ismét nagy sebességre kapcsolt a Győr, így a 37. percre már 24-18-ra elhúzott. Amíg a hazaiaktól mindenki veszélyes volt a kapura, a Midtjyllandnál ezt csak Trölsen mondhatta el magáról.

Löke tovább növelte az előnyt, de a biztos vezetés tudatában egy kicsit kiengedtek a győriek, és ezt sorozatban dobott négy góllal büntette meg a vendégcsapat (25-22). A sok megítélt hetesből ismét elrontott egyet Görbicz, valamint a túloldalon Thorstensson. Ebben a szakaszban Hornyák, illetve Löke lendítette át a holtponton a hazaiakat, és innen már nem volt visszaút a Midtjyllandnak.
A Győr egy hét múlva Karl Erik Böhn és Heidi Löke volt csapatát, a Larvikot fogadja.

Eredmények

Női BL, középdöntő, I. csoport, 2. forduló:
Női BL, középdöntő, 2. forduló:

I. csoport:
Győri Audi ETO KC - Midtjylland (dán) 35-27 (17-13)
gól: Löke 11, Görbicz 5, Radicevic 5, Vérten 4, Hornyák 4, Lekic 4, Amorim 2, illetve Trölsen 8, Thorsgaard 5, Brogger 4, Thorstensson 3, Jensen 3, Spellerberg 2, Jörgensen 1, Sörensen 1

Larvik (norvég)-Itxako Navarra (spanyol) 23-23 (10-10)

Az állás: 1. Győr 4 pont, 2. Larvik 3, 3. Itxako Navarra 1, 4.  Midtjylland 0

II. csoport:
Oltchim Valcea (román)-Metz (francia) 30-21 (18-12)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Krim Ljubljana (szlovén) 29-21 (13-14)

Az állás: 1. Valcea 4 pont (61-46), 2. Podgorica 4 (58-48), 3. Metz 0 (48-59), 4. Ljubljana 0 (46-60)