A Győr simán jutott a budapesti Final Fourba, a Fradi nagy zakóval búcsúzott

2019.04.13. 17:11

Kiesett a Fradi

Azok után, hogy az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a Rosztov-Dontól a legjobb négybe jutásért vívott párharc első mérkőzésén, kisebb csoda kellett volna ahhoz, hogy a Fradi bejusson a Bajnokok Ligája Final Four budapesti döntőjébe.

A csodában nagyjából az első félidő 19 percéig reménykedhettek a magyar klub szurkolói. Az addig eltelt időben fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagyobb előny nem alakult ki egyik oldalon sem. A Fradi meccsben volt, bár a Klivinyi húzta vendégek a mérkőzés 10. percében vezettek utoljára, akkor 5-4 volt javukra az állás. A 19. percben Klivinyi szép passzából   Schatzl lőtt gólt, ezzel lett 10-9 a Rosztov javára.

Aztán 13 percig nem tudott gólt lőni a Fradi.

Az első félidőből hátralevő 11 percben a Rosztov 15-9-re elhúzott, hatgólos előny építve, majd a második félidő második percében Hárfának  sikerült  megtörni a jeget, ezzel lett 16-10 oda.

A hajó nyilvánvalóan elment, a Fradi pedig nem tudta megakadályozni, hogy a Rosztov lassan tovább növelje előnyét. A lélektani tízgólos előny az 51. percben jött össze a hazai csapatnak Kozsokar góljával (27-17), és a Rosztov végül 33-22-es győzelmet aratva 11 gólt vert a magyarokra.

Ezzel a Don Rosztov jutott be a BL budapesti négyes döntőjébe, az FTC pedig összesítésben 14 gólos vereséggel búzsúzott a sorozattól.

A Győr kettős győzelemmel jutott döntőbe

A Győr kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe. A sorozat címvédője a szombati visszavágón házigazdaként 12 gólos győzelmet aratva 33-21-re nyert a dán Odense ellen.

Az ETO múlt vasárnap 29-28-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését idegenben.

A magyar csapat a szombati győzelemmel már 23 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatnál tart a BL-ben, illetve a 12. alkalommal jutott be az elődöntőbe a legrangosabb európai kupasorozatban.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC-Odense Handbold (dán) 33-21 (18-10)

Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 62-49-es összesítéssel

A Győr a holland irányító, Cornelia Nycke Groot beállásával a 17 percet követően produkált egy 10-1-es sorozatot, így a szünetre 18-10-es előnnyel vonulhattak a magyarok.

A második felvonást rögvest egy 4-0-s szériával kezdte az ETO, gyorsan elejét véve a feltámadásról esetleg még szövögetett dán terveknek.

A folytatásban már nem erőltette a különbség növelését a címvédő, így végül 11 gólos külnbséggel nyert, és jutott összesítésben 14 gólos győzelemmel a május 11-én és 12-én Budapesten rendezendő négyes döntőbe.

Eredmények, Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

• Rosztov-Don (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (15-9)

A Ferencváros gólszerzői: Háfra 7, Kovacsics, Tóth N., Klujber, Lukács 3-3, Schatzl 2, Klivinyi 1 továbbjutott: a Rosztov-Don kettős győzelemmel, 62-48-as összesítéssel.

• Győri Audi ETO KC-Odense Handbold (dán) 33-21 (18-10)

A Győr gólszerzői: Amorim 7, Pintea 4, Oftedal, Hansen, Kristiansen, Bódi 3-3, Brattset, Mörk, Tomori, Groot 2-2, Knedliková, Görbicz 1-1 Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 62-49-es összesítéssel.