Klujber Katrin: A szurkolóink előtt nem tehetjük meg, hogy ne teljes odaadással induljunk csatába
További Kézilabda cikkek
- Tavalyi BL-csapatunk is kiesett, egy magyar alakulatnak szurkolhatunk az Európa-ligában
- Újabb győzelmével hatalmas lépést tett a Ferencváros a BL-negyeddöntő felé
- Kilenc elveszített rangadó után a Szeged újra legyőzte a Veszprémet
- Megvan a januári világbajnokságra készülő magyar válogatott bő kerete
- Fegyelmi eljárást indítanak a csapat ellen, amely tiltakozásként kétgólos előnyt adott ellenfelének a rangadón
„Szívesen emlékszem vissza rá, hogy az olimpiai selejtezőn nyertünk Svédország ellen. Meg kell ismételnünk azt az okos, céltudatos játékot, amit akkor mutattunk. Remélhetőleg az idei Európa-bajnokságon is eredményesek lehetünk ellenük. Jó lenne visszavágni a párizsi olimpián elszenvedett hosszabbításos vereségért” – nyilatkozta a Ferencváros jobbátlövője kedden az európai szövetség honlapján.
A magyarok április közepén Debrecenben 28–25-re nyertek a skandináv együttes ellen, ezzel megalapozták kijutásukat az ötkarikás játékokra, amelynek negyeddöntőjét hosszabbításban a svédek nyerték 36–32-re. Múlt héten pedig kétszer a 2021-es tokiói olimpia győztese, Franciaország ellen mérkőzött meg – előbbit három góllal megnyerte, utóbbit néggyel elveszítette.
A francia fővárosban végül hatodik helyezett nemzeti csapat a november 28-án kezdődő kontinenstornán a csoportkört és továbbjutás esetén a középdöntőt is Debrecenben játssza, ahol Klujber 2018-ban junior világbajnok lett. Abból a csapatból Márton Gréta, Füzi-Tóvizi Petra, Faluvégi Dorottya, Kácsor Gréta, Fodor Csenge, Háfra Noémi és Pásztor Noémi is tagja a mostani 35 fős bő keretnek.
Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a legjobb nyolc közé jussunk, de titokban reménykedünk, hogy még előrébb végezhetünk. Az olimpián is tapasztaltuk, hogy ha egymásért küzdünk és mindent a csapat érdekeinek rendelünk alá, akkor szinte bármelyik ellenféllel fel tudjuk venni a versenyt
– mondta Klujber. Hangsúlyozta: az Európa-bajnokság mindig nehezebb, mint a világbajnokság, hiszen a világ legjobb válogatottjai európaiak.
„Nem jósolok, az nem az én világom. A legutóbbi két Eb-n a 10. és a 11. helyen végeztünk, idén ennél sokkal jobbat akarunk, és hiszem, hogy meg is tudjuk valósítani. Optimista vagyok és nagyon várom a rajtot” – közölte. A svédeken kívüli csoportellenfelekről úgy vélekedett, a papírforma szerint Törökország és Észak-Macedónia gyengébb játékerőt képvisel, mint a magyarok, de nem kérdés, hogy ellenük is a legjobb teljesítményre kell törekedniük.
„A napi teljesítmény sokat számít ebben a sportágban, persze a sikerhez szerencse is kell. A szurkolóink előtt nem tehetjük meg, hogy ne teljes odaadással induljunk csatába” – mondta.
A 84-szeres válogatott jobbátlövőt a 2022-es Európa-bajnokság és az idei olimpia álomcsapatába is beválasztották, ennek ellenére úgy fogalmazott, általában nem szokott kitűzni maga elé egyéni célokat egy világverseny előtt, mert számára a csapat az első.
Bármit megteszek, ami a csapatom számára hasznos. Ha tudok segíteni a többieknek védekezésben, az nagy eredmény lehet, hiszen néha egy sikeres védekezés hasznosabb, mint tíz gól és néhány gólpassz. Ha esetleg beválasztanak az álomcsapatba, az csak hab a tortán.
Klujber elismerte, még a 2018-as junior-világbajnokság megnyerése után sem gondolta, hogy 25 éves korára több mint 75-szörös válogatott lesz, és a háta mögött lesz hét felnőtt világverseny, közte két olimpia.
A kontinenstorna csoportkörében november 28-án Törökország, 30-án Svédország, december 2-án Észak-Macedónia lesz a társházigazda magyarok ellenfele, egyaránt 18 órától, Debrecenben. Az ugyancsak debreceni középdöntőbe az első két helyezett jut.
(Index / MTI)