Kikapott Portugáliában a kosárválogatott

2011.08.09. 23:45 Módosítva: 2011.08.09. 23:47

Portugália 71-66-ra legyőzte a magyar férfi kosárlabda-válogatottat az Európa-bajnoki pótselejtező-sorozat nyitányán.

Rosszul indult a meccs, a válogatott több mint három percig gólképtelen maradt, a portugálok 7-0-ra elhúztak, és sorra dobták a triplákat. A nemrég a spanyol Manresához igazolt Hanga - akit nemrég draftolt a San Antonio Spurs - kosaraival a nyitónegyed végére átvette a vezetést Mészáros Lajos együttese (16-17).

A második szakaszban a remekül vedekezett a csapat, a házigazdák hét percig nem dobtak kosarat, Loránték 28-19-re megléptek, félidőben mégis 31-31 volt az állás.

Térfélcsere után végre az addig csak lepattanózásban jó Báder is megszerezte első kosarát, ismét szoros lett a meccs. A zónavédekezésre váltó és hármasokat szóró portugálok 42-43-nál egy 12-0-ás rohamot produkáltak, három negyed után 54-46-ra vezettek.

A hajrában a magyarok Lóránt és a júniusban honosított Trotter kosarai ellenére csak három pontra tudtak felzárkózni (10 másodperccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott a csapat, de Hanga korán dobta el a hármast), így végül vereséggel kezdték a négymeccses sorozatot.

A válogatott pénteken 19 órakor a finneket fogadja Szolnokon.