Talmácsi: Mérföldkő a pontszerzésem

2009.07.19. 20:34 Módosítva: 2009.07.19. 21:16
Lekörözése ellenére Talmácsi Gábor megszerezte első pontját a Moto GP mezőnyében a német futamon. A 125 köbcentisek között világbajnok motoros bízik az előrelépésben, de a kanyarokat egyelőre nagyon nehezen veszi be.

Negyedik Moto GP-versenyéből harmadszor is végigment, ezúttal viszont ez a bravúr pontszerzést ért Talmácsi Gábornak. A Német Nagydíjon utolsóként ért be, de így is 15. lett, mivel ketten kiestek.

Az első öt kör után még a tizenharmadik helyért harcolt, utána fokozatosan visszaesett, mert végig küzdött motorjával, körönként két másodpercet is kapott az előtte végző Vermeulentől.

"Nagyon örülök a pontszerzésnek, ez egy mérföldkő a pályafutásom történetében. Szeretném folytatni a pontok gyűjtögetését, és egyre előrébb végezni a versenyek végén - értékelt a magyar motoros. - Ehhez változtatnunk kell a motor mostani alapbeállításain, mert a kanyarokat nagyon nehezen tudom bevenni. A jövő hétvégén Angliában folytatjuk is a megkezdett munkát és ugyan csak lépésenként, de haladunk előre.”

Magyar motoros legutóbb 1972-ben szerzett pontot, Juhos Árpád ugyanezen a pályán kilencedik lett. Talmácsi ugyanabban a szezonban a legnagyobbak és a 250-esek közt is pontszerző volt.

Az Moto GP-futamot a címvédő olasz Valentino Rossi nyerte, minimális előnnyel végzett Jorge Lorenzo előtt, ezzel pályafutásának 101. futamgyőzelmét aratta. A népszerű Doktornak ez volt a 159. dobogós helyezése, amivel beállította a nagy előd, Giacomo Agostini csúcsát.

A 250 kcm-esek között a Balatonring Team pilótája, Alex Espargaro a hetedik lett, Tóth Imre a 18. helyen végzett a Sachsenringen.

Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Német Nagydíj

MotoGP: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha 41:21.769 p 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.099 mp hátrány 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 2.899 mp h. ...15. Talmácsi Gábor (Honda) 1 kör hátrány
A vb-pontverseny állása (17-ből 9 futam): 1. Rossi 176 pont, 2. Lorenzo 162, 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 148..., 19. Talmácsi Gábor 1

250 kcm: 1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 27:11,034 p 2. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 0,479 mp h. 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 0,528 mp h. ...18. Tóth Imre (Aprilia, Team Toth) egy kör h.
A vb-pontverseny állása (16-ból 8 futam után): 1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 134 pont, 2. Bautista 124, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 106, ..20. Tóth Imre 12

125 kcm: 1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 39:57,337 p 2. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 9,415 mp hátrány 3. Joan Olive (spanyol, Derbi) 17,559 h.
A vb-pontverseny állása (16-ból 8 futam után): 1. Simon 129 pont, 2. Gadea 104, 3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 98,5