A Manchester United 50 éve nem kezdett így – akkor kiesett az élvonalból!

2023.11.09. 11:50
A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulója szerdán is számos érdekességet hozott, a Bayern München és a Real Madrid folytatta remek szériáját, a Manchester United pedig a pocsék sorozatát építette tovább.

Hat topligás már a 16 között

A kedden továbbjutó Manchester City, RB Leipzig duó után szerdán négy együttes kvalifikálta magát a legjobb 16 közé, a Real Sociedad és az Inter ugyancsak egy csoportból került be a nyolcaddöntőbe, amelyre készülhet már a Bayern München és a Real Madrid is. Mindez azt jelenti, hogy két-két német és spanyol, valamint egy-egy angol és olasz gárda már biztosan lesz a folytatásban is.

Barca-tinik nyomában a koppenhágai fiatal

Roony Bardghji 17 évesen és 358 naposan döntötte el a Köbenhavn–Manchester United- (4–3) mérkőzést, ezzel a harmadik futballista lett, aki felnőttkora előtt győztes gólt szerzett a Bajnokok Ligájában.

A korábbi két alkalommal egyaránt a Barcelona egyik játékosa, Bojan Krkic 17 évesen és 40 naposan (2008, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Schalke–Barcelona 0–1), Ansu Fati pedig 17 évesen és 217 naposan (2019, csoportkör, 6. mérkőzés: Inter–Barcelona 1–2).

A BL-ben ilyen még sosem történt a Manchester Uniteddel

A „vörös ördögök” úgy buktak el Dániában, hogy az első fél óra után kétgólos előnyben voltak. Korábban még egyszer sem kapott ki az MU kétgólos fórból a Bajnokok Ligájában!

Minden sorozatot figyelembe véve legutóbb 2014 szeptemberében fordult elő hasonló, akkor 16 perc után vezetett 2–0-ra a Leicester City otthonában, és bár jött villámgyorsan a szépítés, Ander Herrera góljával egy óra játék után is kettő volt közte (1–3). A hajrá viszont Jamie Vardyék gáláját hozta, az utolsó fél órában négyszer is betalált a házigazda, végül 5–3-ra megnyerve a bajnokit.

A „vörösök” most épp a korábbi Köbenhavn-csatár Rasmus Höjlund duplájával kerültek korán előnybe, de továbbra sem szakad meg elképesztő szériája: az idényben már három BL-meccsen volt eredményes, összesen ötször, és az MU mindháromszor kikapott! A Köbenhavn elleni hazai meccsen nem volt eredményes, együttese 1–0-ra nyert.

Pokolban a „vörös ördögök”

De még mindig van lejjebb! A Manchester United ugyanis az idény első 17 meccsből már a kilencedik vereségét szenvedte el.

Ilyen pocsék idényrajtra pontosan 50 évvel ezelőtt, az 1973–1974-es évadban volt legutóbb példa. A vége? A bajnokság 21. helyén végezve kiesett az élvonalból!

Egy idényre rá visszajutottak az első osztályba, és azóta is állandó tagja a legjobbak mezőnyének, a Sir Alex Ferguson-érában pedig a világ egyik legkiemelkedőbb klubjává vált.

Ez a dicsőség viszont igencsak veszni látszik az elmúlt egy évtizedben...

Új argentin korrekorder a Real Madridnál

Nico Paz a 77. percben állt be a királyi gárdába a szerdai 3–0-s siker során, ezzel 19 évesen és 61 naposan a legfiatalabb argentin futballista lett, aki a Real Madridban BL-meccsen szerepelt. Előtte a csúcsot Gonzalo Higuaín tartotta, ő 19 évesen és 72 naposan debütált.

Harry Kane lenyűgöző

Újra az angol válogatott gólrekordere volt a Bayern München hőse, a Dortmund elleni tripla után a Galatasaray ellen a 80. perc után kétszer volt eredményes a 2–1-es győzelem alkalmával. Kane ezzel a Bayernben vívott 15. tétmeccsén már 26 kanadai pontot termelt: hét gólpassz mellett már 19 gólnál jár.

Bayern, Real kéz a kézben

A müncheniek az újabb, immár sorozatban a 17. csoportkörös sikerükkel a 20. alkalommal jutottak be a nyolcaddöntőbe, ennél többször csak a szintén 12 ponttal kezdő Real Madrid, a királyi gárdának ez a 21. továbbjutása.

Nyolcéves eindhoveni átok tört meg

A PSV hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Lenst, ezzel megszakította 2015 decembere óta tartó nyeretlenségi szériáját a BL-ben, legutóbb még a CSZKA Moszkvát verték az eindhoveniek 2–1-re, azóta 17 főtáblás mérkőzésen 8 döntetlen és 9 vereség volt a mérleg. Ez az első kapott gól nélküli meccsük továbbá 2016 decembere óta, az előbbiek alapján aligha meglepő, hogy egy 0–0-s mérkőzésről van szó, az FK Rosztov volt amúgy az ellenfél.

A keddi mérkőzések érdekességeiről itt írtunk bővebben!