Kiesett a női világelső, Federer szenvedett

2009.01.25. 10:59 Módosítva: 2009.01.25. 18:39

Óriási meglepetéssel folytatódott az melbourne-i ausztrál nyílt tenisz bajnokság. A francia Bartoli gyakorlatilag két sima szettben legyőzte a világranglista éllovas szerb Jelena Jankovicsot. A férfiaknál Roger Federert kis híján megtréfálta a cseh Tomas Berdych, aki már 2-0-ra vezetett a svájci ellen.

A nyolcaddöntő jelentette a végállomást a világelső, első helyen kiemelt szerb Jelena Jankovicsnak az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután vasárnapi meccsén, Marion Bartoli ellen meglepetésre mindössze öt játékot tudott nyerni. A mérkőzésen végig a 2007-ben wimbledoni döntős francia irányított, és 1 óra 22 perc alatt be is gyűjtötte a győzelmet.

"Amikor jó formában vagyok, akkor nagyon nehéz legyőzni engem, de pillanatnyilag még nem vagyok a csúcson. Még mindig fejlődnöm kell, hogy sokkal, de sokkal keményebb legyek a pályán. Senki nem szeret veszíteni, ezért a mai egy igen keserű nap a számomra" - mondta kudarca után Jankovics.

Bartoli mellett két orosz, a harmadik helyen kiemelt Dinara Szafina és a hetedikként rangsorolt Vera Zvonarjova is biztosította a helyét a legjobb nyolc között.

Ha Dinara Szafina, Serena Williams, vagy Jelena Gyementyeva nyeri az Australian Opent, akkor a győztes veszi át a jövő hét után a női világranglistán első helyét. Szafinának még az is elég, ha elődöntőig verekedi magát, tavaly ugyanis mindjárt az első körben kiesett Melbourne-ben.

A második helyen kiemelt svájci Roger Federer vasárnap kétszettes hátrányból felállva verte a huszadikként rangsorolt cseh Tomas Berdychet a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A legtöbb Grand Slam meccset nyerők rangsora

A játékosok neve és nemzetisége után az eddigi összes Grand Slam meccs, majd a győzelmek és a vereségek száma olvasható.

10. Björn Borg (svéd) 158-142-16

A volt világelső - aki végső diadala esetén beállítaná a legendás amerikai Pete Sampras Grand Slam-rekordját (14) - sokáig tanácstalanul küzdött, a harmadik szett közepén azonban megtalálta az ellenszert riválisa játékára, innentől kezdve már nem volt megállás. A döntő szettben már egészen kiválóan teniszezett Federer, alig volt ki nem kényszerített hibája és kettő brékelőnyben került.

Federer ezzel a sikerrel a 168. Grand Slam-győzelmét aratta, ezzel utolérte ezen a ranglistán John McEnroe-t. A sor Jimmy Connors vezeti, aki 282 GS-meccséből 232-öt megnyert.

A 3 óra 29 perc alatt győzedelmeskedő Federer következő ellenfele az argentin Juan Martin Del Potro lesz. Az amerikai Andy Roddick három, az argentin Juan Martin del Potro pedig négy szettben lépett túl aktuális ellenfelén, mindketten készülődhetnek a negyeddöntőre.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Férfiak: Federer (svájci, 2.)-Berdych (cseh, 20.) 4:6, 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 6:2, Roddick (amerikai, 7.)-Robredo (spanyol, 21.) 7:5, 6:1, 6:3 Del Potro (argentin, 8.)-Cilic (horvát, 19.) 5:7, 6:4, 6:4, 6:2

Nők: Bartoli (francia, 16.)-Jankovisc (szerb, 1.) 6:1, 6:4 Szafina (orosz, 3.)-Cornet (francia, 15.) 6:2, 2:6, 7:5 Zvonarjova (orosz, 7.)-Petrova (orosz, 10.) 7:5, 6:4.