Gálfi Dalma meccslabdákról kapott ki a Roland Garros nyitányán

2022.05.22. 18:27
Hiába volt két meccslabdája, Gálfi Dalma nem jutott tovább a francia nemzetközi teniszbajnokság 1. fordulójából, mivel a szerb Olga Danilovics végül három szettben felülkerekedett.

A 23 éves magyar játékos profikarrierje első főtáblás Roland Garros-meccsén kicsit idegesen kezdett, de miután két bréklabdát is hárított, lendületből elhúzott 3:0-ra, egy újabb sikeres fogadással pedig már 5:1-re vezetett. Egy kis megtorpanás ellenére az első szettet bő fél óra alatt meg is nyerte 6:3-ra.

A világranglistán 174. szerb játékos a második szett elején 1:1-nél ismét elveszítette szervajátékát, de ezt rögvest korrigálta, innentől kezdve pedig folyamatosan előnyben volt, mígnem 4:3-as előnynél bréklabdához jutott. Egészen konkrétan öt darabhoz is, de Gálfi mindegyiket hárította, és végül egyenlített a maratoni gém végén (4:4).

A juniorok között 2015-ben US Open-győztes Gálfi 5:5-nél viszont már az első adódó lehetőségével élt (6:5), majd adogatóként két meccslabdához jutott, (40–15), hogy ezt követően labdamenetet se nyerjen, és rövidítésben elbukja a szettet (6:7, 4–7).

Ezzel pedig lendületbe került Danilovics, az első adogatását ugyan Gálfi még hozta, ezután sorozatban négy játékot nyert meg ellenfele, innen pedig már nem volt visszaút (2:6).

A nap másik magyar érdekeltségű meccsén kevesebb izgalom akadt, a világranglista 14. helyén álló Belinda Bencic könnyedén érvényesítette a papírformát Jani Rékával szemben (6:1, 6:1).