Az új edzővel készülő tehetség sikere lökést adhat a magyar tenisznek
A világranglistán 115. játékos két hete azzal ejtette ámulatba a sportvilágot, hogy Rómában 6:3, 7:6-ra legyőzte a friss világelső Carlos Alcarazt, akit az idén előzőleg csak ketten tudtak megverni. Csütörtöki sajtótájékoztatóján elsőként élete meccséről, illetve annak közvetlen előzményeiről beszélt.
A kvalifikációból küzdöttem fel magam karrierem első ATP-főtáblájára, ahol először vertem meg top 100-as ellenfelet, aztán először búcsúztattam kiemeltet, végül pedig a volt és leendő világelsőt is megvertem. Megálmodtam előtte, hogy nyerni fogok, és nem volt különösebb taktikám Alcaraz ellen, csak egy jó meccset akartam lerakni a pályára. Nagyon izgultam, de a második szettben sikerült megnyugodnom, akkor már megfordult a fejemben, hogy győzhetek. Az utolsó fontos mozzanat pedig az volt, amikor a rövidítésben 1–4-nél megnyertem egy nagy labdamenetet
– mesélte.
A fiatal magyar teniszező kitért a római torna utáni napjaira is, részt vett a Roland Garros selejtezőjében, ahol az első mérkőzését megnyerte, majd a második kör jelentette számára a végállomást.
„Párizsban sok meccs volt már bennem, és egy kisebb sérülés is hátráltatott, ezért játszottam bekötött lábbal. Számos kezelést kaptam, de végül teljesítettem a közvetlen célomat, azaz megnyertem az első Grand Slam-mérkőzésemet.”
Ami a nyári terveit illeti, Marozsán Fábián közölte, főként kedvenc borítására koncentrál majd:
Elindulok három 125-ös salakos challenger-tornán, utána jön a wimbledoni selejtező, aztán visszamegyek salakra. Ha összejön a nagy célom, a top 100, akkor több ATP-tornán indulok majd.
Menedzsere, Somogyi Zsolt elmondta, a BTC klub szakmai vezetőjének, Balázs Györgynek – Balázs Attila bátyjának – a személyében új vezetőedző irányítja Marozsán felkészülését, aki kis kora óta ismeri tanítványát. Sávolt Attila, a szövetség szakmai igazgatója szerint
Marozsán sikere nagy lökést adhat a magyar tenisznek.
„Ez a diadal olyan négy-öt évet vetíthet elő, amire a profik 1968-as beengedése óta nem volt példa, azaz hogy akár négy játékosunk is lehet a férfi top 100-ban. A mi feladatunk elsősorban a 16-23 év közöttiek felkarolása a Mérföldkő program révén, az MTSZ összességében 150-200 millió forintot költött a mostani éljátékosokra” - tette hozzá.