Djokovics négy, Medvegyev két szettben jutott a wimbledoni negyeddöntőbe

2023.07.10. 20:08
A korábbi világelsők közül Novak Djokovics és Danyiil Medvegyev is bejutott a wimbledoni tenisztorna negyeddöntőjébe.

A szerb klasszis a vasárnapi két 7:6-ra megnyert szett után hétfőn a harmadikban 7:5-re alulmaradt Hubert Hurkaczcsal szemben, de a negyedikben 6:4-gyel lezárta a meccset.

A Fucsovics Mártont kiejtő orosz az első két szettet 6:4-re, majd 6:2-re hozta a sérüléssel küszködő Jirí Lehecká ellen, aki a harmadik felvonásra már nem tudott kiállni.

Medvegyev ellenfele nagy meglepetésre az amerikai Christopher Eubanks lesz, aki öt szettben legyőzte a Dominic Thiemet és Andy Murray-t is döntő játszmában kiejtő Sztefanosz Cicipaszt (3:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:4).

Este a hatodik kiemelt Holger Rune és a világelső Carlos Alcaraz is szetthátrányból fordított, előbbi Grigor Dimitrov, utóbbi a 2021-es döntős Matteo Berrettini ellen.