Gyárfás ellentámadásba ment át
További Úszás cikkek
- Wladár Sándor: Milák zseni, de a párizsi aranyérméhez elengedhetetlen volt Virth Balázs munkája
- Rodri újabb szavazáson lett a legjobb futballista, de a francia fenoménnal ő sem bírt
- Bődületes országos csúcs 100 méter mellen, ez az idő az Eb-n ezüstöt ért volna
- A budapesti vb legjobb férfi úszója rátetováltatta a Lánchidat a karjára
- Hordágyon, oxigénmaszkban távozott Németh Nándor, a vb-je 47 mp-ig tartott, edzőjének az életéért küzdöttek
Egymásnak estek az úszószövetség vezetői, az elnökség és az edzői bizottság. Ennek az az oka, hogy Kiss László kapitányt megvédte az edzői bizottság, a szövetség pedig nem az elnökséggel, hanem valamilyen informális grémiummal is megszavaztatta, hogy Kiss maradjon-e vagy menjen. Ők is támogatták Kisst, aki ennek ellenére csütörtökön lemondott.
A héten robbant a bomba, a magyar úszóválogatott kapitányáról kiderült, hogy 54 éve csoportosan megerőszakoltak egy nőt.
Szerdán Gyárfás Tamás szövetségi elnök még nyilatkozott, majd Triesztbe utazott a vízilabda-válogatott olimpiai kvalifikációs tornájára. Ezalatt kiderült, hivatalosan nincs is olyan testület, amelyre hivatkozva állították, hogy a szövetség vezetősége Kisst támogatásáról biztosította, majd pénteken az egyik edző, Sárdi Ákos a Hvg.hu-nak azt mondta, hogy az edzők nyomás alatt szavaztak arról, támogatják-e Kisst. Már maga az is szokatlan volt, hogy a szokásos szerdai ülésükön megjelent Gyárfás, így az eredeti napirendi pontok elé bejött a Kiss-ügy.
Tudni kell, hogy a legtöbbj edző sportolójának a sorsa az elnökség kezében van, akik el tudják lehetetleníteni a munkát, és Sárdi szerint kétórás fejmosást kaptak, mielőtt Kissről szavaztak.
Szombaton az úszószövetség azonban tagadta Sárdi állításait, szerintük nem is tudhatja, mi történt az ülés elején, hiszen elkésett.
A közleményben azt írják, „miután Sárdi Ákosra hiába várt csaknem 20 percet az időben érkezett 17 kolléga, nélküle kezdődött meg az ülés. Gyárfás Tamás, a MÚSZ elnöke megkérdezte, hogy mindenki értesült-e a Kiss László körül kialakult helyzetről. Mivel egyértelmű volt a válasz, Gyárfás Tamás közölte, szükséges tudni, hogy az edzőbizottság tagjai szerint Kiss László maradhat-e szövetségi kapitány vagy sem. Az elnök hangsúlyozta, nem kívánja elmondani a véleményét, nehogy azzal bárkit is befolyásoljon. Megkérdezte, hogy kér-e valaki titkos szavazást. Senki sem kért. Ekkor érkezett meg Sárdi Ákos, akinek kedvéért megismételte mindazt, ami addig elhangzott, majd lezajlott a szavazás”.
A szavazásról megtudhattuk, hogy „az elnök először azt kérte: tegye fel a kezét, aki szerint Kiss Lászlót le kell váltanunk. Senki sem emelte fel. A második kérdésre, hogy Kiss László maradjon-e a kapitány, mindenki – köztük Sárdi Ákos is – felemelte a kezét.”
Senki sem tartózkodott, és szerintük Kiss csak ezután kapott lehetőséget, hogy az eredeti napirendi pontoknak megfelelően megbeszélje az edzőkkel: 1. a váltók milyen összeállításban induljanak harcba az olimpiai részvétel kivívásáért a jövő heti országos bajnokságon; 2. az edzők riói akkreditációs lehetőségeit.”