Olivér

Hosszú Katinka újabb két érmet nyert visszatérő versenyén

2018.05.28. 08:50

Hosszú Katinka 100 méter háton második, 100 gyorson pedig a harmadik helyen végzett a kaliforniai Irvine-ban rendezett úszóverseny zárónapján, írja az MTI.

GettyImages-876231660
Fotó: Suhaimi Abdullah

A háromszoros olimpiai bajnok - aki csütörtökön jelentette be, hogy véget ért a munkakapcsolata edzőjével és férjével, Shane Tusuppal - a Speedo Grand Challenge honlapja szerint 100 háton 1:01.46 perc alatt ért célba, és csak az amerikai olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Kathleen Baker (1:00.20) előzte meg.

A 100 gyors döntőjében két amerikai - a győztes Katie McLaughlin (54.86 mp) és a második Abbey Weitzeil (55.75) - mögött Hosszú (55.92) a harmadik helyen zárt.

A magyar úszónő pénteken 200 m, szombaton 400 m vegyesúszásban nyert a versenyen.