- Sport
- Úszás
- gyárfás tamás
- vizes vb
- budapest
- bp2027
- bp2017
- fürjes balázs
- wladár sándor
- kvangdzsu 2019
Bp2027: Gyárfás szerint formaság volt a szavazás a vizes vb rendezéséről
További Úszás cikkek
- Most lesz 16 éves, de már sorra nyeri az érmeket a magyar úszás csiszolatlan gyémántja
- Nem indul több versenyen a hatszoros olimpiai bajnok legenda
- Egerszegi Krisztina felelevenített egy emlékezetes pillanatot a karrierjéből
- Videón a fair play díjra jelölt magyar úszó megható gesztusa
- Eltüntették a Lánchíd egyik kőoroszlánját
Ahogy azt vasárnapi hírünkben megírtuk, a vizes sportágakat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) a kvangdzsui világbajnokságon tartott szavazáson döntött a 2025-ös és 2027-es vizes világbajnokság rendezései jogának odaítéléséről. Előbbit Oroszország (Kazany) kapta, míg a 2017-es budapesti vb után tíz évvel, azaz 2027-ben ismét a magyar főváros rendezheti meg a vizes világbajnokságot.
A budapesti pályázat nemzetközi vetélytársairól, illetve a magyar pályázat főszereplőinek első reakcióiról már a nyilvános bejelentést követő cikkünkben beszámoltunk. Vasárnap délután sikerült elérnünk telefonon a többek közt a FINA alelnöki tisztét is betöltő Gyárfás Tamást Kvangdzsuban, aki a nemzetközi szövetségnél betöltött pozícióinak és főként évtizedek alatt kiépített kapcsolatrendszerének segítségével valószínűleg sokat tehetett azért, hogy Budapest elnyerje a 2027-es esemény rendezési jogát.
"Örülök, nagyon örülök" – mondta a Magyarországon – mondjuk így – igen nehéz időket élő, a folyamatban lévő büntetőügyében az érdemi ügyészi döntés kihirdetésére váró sportvezető.
Gyárfás Tamás szerint, noha a feladat távolról sem könnyű, a következő budapesti vizes világbajnokság felül fogja tudni múlni a legutóbbit.
"Biztos vagyok benne, hogy ez a Fürjes Balázs és Wladár Sándor vezette csapat még a Maglione elnök úr által minden idők legjobb vébéjének nevezett 2017-es budapesti rendezést is felül tudja majd múlni 2027-ben."
Amikor a háttérben zajló eseményekről, illetve a szavazás eredményének alakulásáról kérdeztük, Gyárfás azt válaszolta, hogy szokatlan összhang jellemezte a döntést.
Mint mondta, akkora hitele, tekintélye volt a magyar pályázatnak a korábban Magyarországon rendezett világesemények miatt, hogy már a szavazás előtt is lényegében kész tényként tekintettek a budapesti pályázat sikerére. Éppen ezért nyílt szavazás tartottak a 2027-es rendezési jog odaítéléséről, amin egységesen döntöttek Budapest mellett.