Póló-Eb: a végére törtük meg Macedóniát

2012.01.19. 14:39

A két évvel ezelőtti zágrábi Európa-bajnokságon 7-4-re vertük a macedónokat, azóta a magyar férfi vízilabda-válogatott jelentősen megerősödött – visszatért Kiss Gergő, Kásás Tamás -, ezért magabiztosabb győzelmet várhattunk.

Az első elhibázott támadás után Biros Péter előnyből szerezte meg a vezetést, és az utolsó, tizennegyedik gólunkat is ő lőtte, ezzel keretbe is foglalta a meccset. Az ötödik percben már 3-0-ra vezettünk, az első negyed 4-2-vel ért véget.

A második negyed nyolc gólját elosztotta egymás közt a két csapat, és a macedónok a folytatásban is végig nagyon szívósan igyekezték a lépést tartani.

Az ellenállásukat a befejező negyedre sikerült megtörni, akkor már hat góllal is vezettünk, végül Benics állította be a 14-9-es végeredményt.

A műfogát a hollandok ellen elveszítő Madaras Norbert mellett Varga Dénes volt a legeredményesebb játékosunk - mindketten három gólig jutottak -, utóbbi ejtése a meccs egyik legszebb pillanata volt.

Szécsi jól védett, 29 lövésből húszat hárított. A magyarok jól használták előnyeiket is, a hétből mindössze egyet hagytak ki.

Kemény Dénes szövetségi kapitány a válogatott honlapján jugoszláv B-válogatottnak nevezte a macedón együttest: „Törvényszerű probléma, amikor az ember egy esélytelenebb csapat ellen játszik, a figyelem, és ez ma nagyon látszott a védekezésben - mondta Kemény a www.vlv.hu oldalnak. - Annál meg ők jobbak, hogy ezt ne használnák ki. Ez egy jugoszláv B-válogatott, az összes tagállamból összeszedve - Szkopjét szerintem úgy keresik meg a térképen -, de ez nem a mi dolgunk.”

A kapitány hozzátette: az utolsó negyedre tisztult le a kép: „Abból a szempontból, hogy várhatóan lesznek nagyon nehéz meccseink, például a következő, még majdhogynem örülhetek is a védekezésbeli figyelmetlenségeknek, azt kell gondoljam, hogy akkor ez egy tréning volt a szoros, nehéz meccsekre.”

Eredmény

3. forduló, A csoport:
Magyarország-Macedónia 14-9 (4-2, 4-4, 2-1, 4-2)
a magyar góldobók: Madaras, Varga Dénes 3-3, Steinmetz Á., Kásás, Biros 2-2, Szivós, Hárai 1-1

A csoport:

Olaszország-Hollandia 14-6 (3-2, 4-2, 5-1, 2-1)
MAGYARORSZÁG-Macedónia 14-9 (4-2, 4-4, 2-1, 4-2)
Görögország-Törökország 20-2 (1-0, 6-0, 4-2, 9-0)
Az állás:
1. Görögország 9 pont (44-20), 2. MAGYARORSZÁG 9 (45-23), 3. Olaszország 6, 4. Macedónia 3, 5. Hollandia 0 (24-47), 6. Törökország 0 (13-60)

B csoport:
Montenegró-Románia 11-8 (5-2, 3-2, 1-1, 2-3)
Németország-Spanyolország 16-10 (4-2, 5-4, 4-2, 3-2)
Szerbia-Horvátország 15-12 (2-2, 6-4, 3-3, 4-3)
Az állás:
1. Szerbia 9, 2. Montenegró 6 (32-25), 3. Horvátország 6 (32-30), 4. Németország 3 (35-36), 5. Spanyolország 3 (27-34), 6. Románia 0