új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A szövetség tájékoztatása szerint amióta nem körmérkőzéses formában dőlnek el a helyezések (1989 óta), a magyar válogatott hatszor játszott „kisdöntőt”, ebből ötször győzött (viszont az egyetlen vereség épp itt, Zágrábban jött be). Érdekesség, hogy ez az egész nyolc Eb során zajlott le 2001 és 2016 között.

• 2001., Budapest: Horvátország 12–9
    • 2003., Kranj: Oroszország 12–6
    • 2008., Málaga: Horvátország 15–14
    • 2010., Zágráb: Szerbia 8–10
    • 2012., Eindhoven: Olaszország 12–9
    • 2016., Belgrád: Görögország 13–10

Az olaszok hétszer játszottak a harmadik helyért 1989 óta, az ő mérlegük 3 győzelem és 4 vereség. Legutóbb 2014-ben álltak Eb-dobogón (harmadik hely) – 2018-ban és legutóbb, Splitben is elvesztették a bronzmérkőzést, 2016-ban és 2020-ban pedig az 5. helyért folyó találkozókon maradtak alul.

• A mieink ezt követően a negyeddöntőben ötméteresekkel múlták felül Szerbiát (10–10, 5–4), majd a házigazda horvátoktól 11–8-ra kikaptunk, az olaszok pedig Montenegró kiütése (14–8) után Spanyolországtól 7–4-re kaptak ki.

• Az olaszok a grúzok kiütésével (22–5) rajtoltak, majd Görögország sima legyőzésével (15–8) bebiztosították a továbbjutásukat, így a mieink elleni záráson a pihentetés is belefért.

Nekünk a görögök elleni vereség (8–10) és Grúzia legyűrése (15–11) után ugyanis az kellett, hogy megverjük az olaszokat, és ha ez ötgólos siker, akkor rögvest a csoportelsőség is megvan. 10–5 lett a vége.

• Hamarosan kezdetét veszi a Magyarország–Olaszország-mérkőzés a férfi vízilabda Európa-bajnokság bronzérméért.