Ők is a Bitcoinból gazdagodtak meg
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Sokan nem mernének nagy pénzt tenni arra, hogy a Bitcoin sikertörténete hosszabb távon is tartható lesz, de tény:
- az elmúlt időben a virtuális valuta árfolyama többször is rekordot döntött; alig több, mint egy hete 59 ezer forinton jegyezték;
- a hirtelen árfolyam-növekedésből többen meggazdagodtak.
A legújabb Bitcoin-milliomosok történetéről a Business Insider írt. Sam Cole, Marcus Erlandssona és Andreas Kennemer négy nap alatt hárommillió dollárt kerestek a Bitcoin-üzleten. Cégük, a KnCMiner nem birtokol Bitcoint, nem is kereskednek vele. Mint a cég nevéből is sejthető, olyan számítógépet készítettek, amivel Bitcoint lehet bányászni.
2013. november 7-én, amikor a Bitcoin árfolyama elkezdett kilőni, a stockholmi cég Bitcoin-bányászatra épített számítógépei hirtelen igen kelendők lettek: alig három nap alatt 5000 gépet adtak el. Ezek darabonként 7000 dollárba, több mint másfél millió forintba kerülnek, de természetesen Bitcoinnal is lehet fizetni értük. Az érdeklődés olyan nagy volt a bányászgépek iránt, hogy a csúcsponton öt perc alatt hatszázezer dollár értékű rendelés futott be a KnCMinerhez.
Az irodai pécével ez nem fog menni
Alapvetően háromféleképpen lehet Bitcoinhoz jutni:
- meg lehet vásárolni;
- elfogadhatjuk fizetségként egy termékért vagy egy szolgáltatásért cserébe;
- gyárthatjuk őket; ezt a folyamatot hívják bányászatnak.
Egy hagyományos számítógépet nehezen lehetne Bitcoin-bányászatra használni. Ehhez rengeteg, kriptográfiai jellegű számítást kell végezni, és a legtöbb pécé ehhez nem elég erős.
A KnCMinerhez hasonló cégek egyedi alkatrészek felhasználásával készítenek kifejezetten Bitcoin-bányászatra használható számítógépeket. A speciális csipeket ASIC-nek, Application Specific Integrated Circuitnek hívják, vagyis célfeladatra kihegyezett integrált áramkörnek.
A bányászprogram az elindítása után felcsatlakozik egy hálózatra, és számításigényes műveleteket végez, egyre nehezebb algoritmusokat old meg; ezekért a számításokért cserébe juthatunk bitcoinhoz. Aki szeretne beszállni ebbe az üzletbe, innen indulhat.
A bitcoin-bányászatnál a megoldásra váró algoritmusok azért bonyolultak, mert a program és a hálózat ezek segítségével titkosítja a rendszerben végbemenő tranzakciókat. Ez garantálja a bitcoin biztonságát és a résztvevők anonimitását.
A cégtulajdonosokkal a Business Insider interjút is készített.