Sérülékeny
Egy problémával viszont küzd a nagy teljesítményű rendszer: nagyon érzékeny az egyes számítógépek meghibásodására. A cluster tervezését vezető Srinidhi Varadarajan így kénytelen volt "Deja Vu" néven egy programot írni, amely egy számítógép kiesése esetén továbbadja annak feladatait.
Ez az átváltás a működő rendszer esetében viszont olyan kockázatos, mint a működő szíven végzett operáció, írja le a programozó a munkája nehézségeit.
Második helyezés
Az ezeregyszáz számítógép 280 négyzetmétert foglal el egy teremben, a hűtésüket pedig bonyolult csőrendszeren keringetett vízzel látják el. A számítógép a világ leggyorsabb gépeit felsoroló listán megszerezte az előkelő második helyezést. Elődleges feladata a tudományos kutatások segítése lesz.
A fejlesztők jó hírrel szolgálnak a nagyravágyó barkácsolóknak, ugyanis a Big Mac építését részletesen dokumentálták. Emellett az amerikai kutatók készek arra, hogy gyakorlati tapasztalataikat is megosszák másokkal.
Gazdaságos Mac
A teljes berendezés kiépítése 5,2 millió dollárba került. A Texas egyetem hasonló méretű clustert épített hagyományosan kedvező árú Dell számítógépekből. A speciális Linux operációs rendszerrel együtt 38 millió dollárt fizettek ki, miközben a számítógépük csak 3,7 Teraflopot tud. A Macnn magazin kárörvendően jegyezte meg, hogy a Dell a jelek szerint 30-szor drágább az Apple-nál.