Eddig egyetlen fogyasztói szervezet sem kezdeményezett átfogó támadást a lemezkiadó vállalatok ellen a másolásvédelmi rendszerek miatt, csak kisebb lépések történtek egy ügyben. Egy kaliforniai nő például 2001-ben beperelte a Fahrenheit Entertainment lemezkiadót, mert az általuk kiadott másolásvédett CD-ket nem tudta lejátszani a számítógépén. Az ügy peren kívüli megállapodással végződött: a vállalat visszaváltotta a védett korongokat. Azóta a lemezkiadók mindig feltüntetik a borítón, ha a korongokat nem lehet lejátszani a számítógépek meghajtóiban, írta a Cnet.
Rick Boucher, az Egyesült Államok kongresszusi képviselője 2002-ben hevesen kritizálta a lemezkiadókat a másolásvédelmi rendszerek miatt, mivel a másolás megakadályozása sérti az amerikai szerzői jogi törvényeket, de a felszólalásának nem volt eredménye.
Nem lehet titokban védekezni
Ugyanebben az évben a Philips - a CD szabványok egyik birtokosa - perrel fenyegette meg a gyártókat, ha azok nem tájékoztatják az ügyfeleiket a termékeikre telepített másolásvédelemről. A Philips ugyanakkor - a Sonyval közösen - egyre elszántabban népszerűsíti a Super Audio CD (SACD) formátumot, amely már beépített másolásvédelemmel rendelkezik.
5 könyv
Több mint 600 meghökkentő, érdekes és tanulságos történet!
MEGVESZEM
Kövesse az Indexet Facebookon is!
Követem!