Nem tartják elfogadhatónak továbbá, hogy "a Matáv az internetezés telefonszámlája behajtásának teljes kockázatát a szolgáltatóra kívánja hárítani". Drajkó szerint viszont ez az úgynevezett fordított számlázás számos európai országban elfogadott gyakorlat, és minden bizonnyal előbb-utóbb Magyarországon is ez lesz a meghatározó, "mert az ügyfélnek ez a jó" - fogalmazott.
Többet ad
A szolgáltatók közleményükben azt is sérelmezik, hogy "az ADSL-hozzáférések új nagykereskedelmi árajánlata mind a 384 kb/s-os, mind a 786 kb/s-os sebességek esetében azonos technikai körülmények mellett drágított az eddigi árakon. A számunkra küldött ajánlatokban pedig az 512 kb/s-os sebesség bármely formában drágábban rendelhető meg, mint a jelenlegi 384 kb/s-os". Szerintük tehát nem igaz a Matáv Rt. azon állítása, a 384 kilobit/másodperces ADSL-elérés olcsóbb lesz, a jelenlegi árakon pedig 512 kilobit/másodperces adatátviteli sebességet kapnak az előfizetők.
Drajkó szerint az igazság azonban az, hogy a szolgáltatók szabadon választhatnak, hogy megtartják a jelenlegi csomagokat változatlan áron, vagy pedig új csomagokat vásárolnak. Ezek ugyan valamivel valóban drágábbak, de többletszolgáltatásokat is tartalmaznak (például a Budapest-vidék transzportot vagy azt, hogy a forgalmat ezekben a konstrukciókban közvetlenül az ISP telephelyén adják át). "A Matáv többet ad ugyanannyiért" - foglalta össze Drajkó.
Van olcsóbb
Felhívta a figyelmet, hogy egyébként a Matáv sem sérelmezi az ingyenes internetszolgáltatások létét, pedig ugyanúgy tarthatná azt a piaci versenyt sértő magatartásnak. "Egyébként az ingyenesnél is van olcsóbb" - tette hozzá, utalva például az Axelero Kombi díjcsomagjára, mely hétköznap a nappali időszakban 6 forintért biztosít internetezési lehetőséget. Napközben ugyanis az internetes telefonhívások - így az ingyennet felhívása is - percenként 6 forint 10 fillérbe kerülnek.