Kidőltek az NT-k
A városvezetés azért került döntéskényszerbe, mert a Microsoft lassan megszünteti a hivatalok gépeit működtető Windows NT műszaki támogatását. A szoftvergyártó megoldása erre az volt, hogy hevesen lobbizott egyéb termékei, a Windows XP és az Office programcsomag érdekében.
Steve Ballmer, a Microsoft elnöke például tavasszal külön abból a célból szakította félbe svájci sítúráját, hogy tárgyalhasson München főpolgármesterével, Christian Udével (SPD). Ballmer 15 százalék kedvezményt ígért a nagyvárosnak, ha kitart a Microsoft mellett. Ezzel a lépéssel akkor úgy látszott, a Microsoft ismét nyerőben van.
A frakciók már hétfőn megmondták
A müncheni városházát irányító SPD és a Zöldek frakciói hétfői tanácskozásukon elutasították azokat a terveket, hogy a városi közigazgatás kiöregedett Windows NT-t futtató számítógépeit Microsoft programokat (Windows XP und MS Office) futtató PC-kel váltsák fel.
Az SPD és a Zöldek a városban többséggel rendelkeznek, a 80 képviselői helyből 43-at tudhatnak a magukénak. A CSU-ra 30, az FDP-re 3, további pártokra pedig négy képviselői hely jut.
Rés a pozíción
Az SPD-Zöldek koalíció politikusai a hétfői frakciódöntések után úgy nyilatkoztak, hogy a lépés jelzésértékű a Windows és a Linux operációsrendszerek közti presztízsharcban. A milliós nagyváros vezetése a lépésével rést vághat a Microsoft monopóliummal felérő piacvezető pozícióján, nyilatkozta a dpa-nak Boris Schwartz, a Zöldek frakcióvezető-helyettese
Christine Strobl, az SPD frakció helyettes vezetője azt nyilatkozta, hogy a Linux operációs rendszer nagyobb rugalmasságot és gyártótól való függetlenséget biztosít. Ezen kívül ez a megoldás lényegesen kisebb terheket ró a város költségvetésére.