Miénk lehetne a világ legszebb tőzsdéje
A magyar Gaudinak hívott Lechner Ödön megépült és meg nem valósult tervei egy új könyvben.
A magyar Gaudinak hívott Lechner Ödön megépült és meg nem valósult tervei egy új könyvben.
Itt Szent Lászlónak, ott St. Ladislausnak hívják a Lechner Ödön terveiből épült templomot. Igaz, utóbbiról maga a tervező nem is tudott. Itthon se foglalkoztak vele csaknem száz éven át.
Pincétől a padlásig bejártuk a hamarosan évekre bezáró épületet.
A hír remek, de az első látványterv szerint a Lechner-palota nem nyeri vissza eredeti szépségét.
Mi a közös a Zsolnay-kerámiában és a flódniban? Szecessziós kincskereséssel emlékeztünk Lechner Ödönre, a Mágnások és muzsikusok-sétán díjat nyert az Urbanista is.
Oké, tudom, már a könyökötökön jön ki, hogy ma minden Lechner Ödönről szól, nem csak az Urbanistán, de egy csomó más blogban is.
Zsolnay és Lechner olyan volt, mint Cseh Tamás és Bereményi Géza. A legszebb közös munkáikkal emlékezünk a száz éve elhunyt építészre.
Lechner Ödön (1845-1914) a magyaros szecesszió mestere (kép: Wikipédia) Barosss Blog: Lechner 100: Templomépítés az ötvenes években Fővárosi blog: A kőbányai Szent László Gimnázium első évszázada Inno-anno: A szecesszió magyar építőmestere Kép-tér: Lechner 100: Veres Pálné utca 9 - a Kecskeméti-ház Lásd Budapestet: Lechner 100: Kőbánya dísze MaNDA: A földtudományok kéken ragyogó palotája Miénk a ház: Lechner 100 - Egy évszázada hunyt el a magyar formanyelv megalkotója Múlt-kor: 100 éve hunyt el a szecesszió nagy mestere Otthon édes: 100 éves a Szent László Gimnázium - I.
A Balettintézet - leánykori nevén Drechsler-palota - tényleg az egyik legmostohábban kezelt műemléke Budapestnek (főleg mióta végre elkezdtek dolgozni a Várbazáron és a Honvéd Főparancsnokságon is).