Szegeden is van klassz loftiroda
Ami Budapesten már megszokott, az vidéken még ritkaságszámba megy.
Ami Budapesten már megszokott, az vidéken még ritkaságszámba megy.
Régi iskolában, filmgyárban és laktanyában is kínálnak kiadó irodákat Budapesten. Némelyik kastélynak is beillene, holott csak ipari épület volt.
A Mátyás-fejes díszéről híres Globus épülete eredetileg sörgyár volt, ma üresen áll.
Fantasztikus tetőszerkezetű kétszintes loft egy szecessziós villában, panorámával a Hősök terére.
Annyi csúnya és vicces ingatlanhirdetés szerepelt mostanában az Urbanistán, hogy ideje valami igazán klasszat is bemutatni - igaz, ez sem szeplőtelen.
„Attól, hogy dunai örökpanorámás ingatlanban őrlöm a búzát, egyetlen fillérrel sem fogom tudni drágábban eladni a lisztet.” – mondta egyszer egy budapesti malom ex-tulajdonosa, amikor arról kérdezték, miért adta el a több mint száz éves épületét.Az egykori agglomerációs vagy városszéli ipari ingatlanokat mára körbenőtte Budapest és a telekáruk úgy fölment, hogy ma bármi mást (értsd: lakóingatlan, irodaház, kereskedelem stb.) kifizetődőbb ott csinálni az ipari termelésnél.Arról nem is beszélve, hogy nem csak nem adható el drágábban a példában szereplő liszt, de az előállítása is többe kerül egy évszázados technológiához épült gyárban, mint egy – valószínűleg összehasonlíthatatlanul rondább, de – korszerű, takarékosan működtethető, jó logisztikai adottságú telephelyen.
Az Urbanista történetében se szeri se száma be nem váltott ígéreteimnek.
A Közeg blog posztsorozattal követi a Százados úti kenyérgyár bontását, melynek oldalában nem is olyan rég még egy pékség működött.
Meglepő felfedezés olvasható a Víztorony.hu legfrissebb posztjában: a ferencvárosi Gizella Malomból nagy erőkkel épülő MillLofts tornyát nem fogják beépíteni.