Montoya totálkárosra törte a McLaren-Mercedest

2005.05.06. 11:06
A Mclaren-Mercedes spanyol pilótája, Pedro De La Rosa volt a leggyorsabb a Spanyol Nagydíj első és második szabadedzésén is. Michael Schumacher délelőtt a negyedik, délután a tizenharmadik lett, míg Fernando Alonso csak az utóbbi tréningen körözött, és kilencedikként zárt. Montoya bukott és a sérült karját fájlalta.
A Mclaren-Mercedes spanyol pilótája, Pedro De La Rosa futotta a legjobb időt a Spanyol Nagydíj első és második szabadedzésén is. A tesztpilóta még a második Kliennél, illetve Zontánál is 1,2 másodperccel gyorsabb volt.

Középmezőnyben a sztárok

Tekintse meg képeinket!
A Renault-k és a Ferrarik sem villogtak, Michael Schumacher délelőtt a negyedik, délután csak a tizenharmadik lett, míg Fernando Alonso csak az utóbbi tréningen körözött, és kilencedikként zárt.

Rubens Barrichello sem futott mért kört délelőtt, később tizenegyedikként végzett. A menők közül Raikkönen szerepelt a legkiegyensúlyozottabban a negyedik, majd az ötödik időt teljesítette.

Montoya megütötte a karját

A legutóbbi két nagydíjat vállsérülés miatt kihagyó Juan Pablo Montoya fél perccel a délutáni tréning leintése előtt balesetet szenvedett: a pálya 9-es kanyarjában kicsúszott, és keményen odacsapta az autóját, amely totálkárosra tört. Magától szállt ugyan ki a gépből, de a Reuters tudósítása szerint az eddig sérült karját fogta. Vasárnapi indulása kérdéses lehet. Egyelőre úgy tűnik, rajthoz áll, de lehet, hogy autót kell cserélnie, mert a kasztni mindkét oldala megsérült, és a motor is károsodhatott.

A BAR-Honda csomagolt

A csütörtökön kétfutamos eltiltással büntetett BAR-Honda nem vehet részt a Spanyol Nagydíjon, valószínűleg már el is hagyták a katalán fővárost. Az ítélet kihirdetése után még úgy gondolták a csapat vezetői, megtámadják a döntést, de miután konzultáltak a jogászaikkal, meggondolták magukat. Ezzel valójában beismerték, hogy csalni próbáltak.

A Spanyol GP első szabdedzése percről percre

11.00: Elkezdődött a tréning.

11.05: Egyelőre senki nem futott kört. A mezőnyben nem csak az eltiltott BAR-Hondák miatt van változás, a McLaren-Mercedesbe két futamnyi kihagyás után visszatért Juan Pablo Montoya. A harmadik ezüstnyilat Pedro de la Rosa vezeti, Alex Wurz pihen.

11.10: A Toyota-tesztelő Ricardo Zontáé az első gyors kör, 1:18.794. Nincs nagy tülekedés az aszfalton, Barcelona az egyik hivatalos F1-es tesztpálya, szinte az összes istálló jól ismeri.

22 M. Webber Williams idő nélkül 2

11.15: Zonta 1:18.103-ra javított, másnak még nincs mért köre.

11.19: Christian Klien csatlakozott a brazilhoz, neki már van egy négy másodperccel lassabb köre-1:22.276.

11.21: Az osztrák Red Bull-pilóta 1:20 alá ment, De la Rosa szintén.

11.22: A jordanes Robert Doornbos is csatlakozott - 1:22.339.

11.28: Michael Schumacher ment két kört, a második lett a jobb - 1:18.235 - és ezzel eddig második Zonta mögött.

11.38: M. Schumacher átvette a vezetést 1:17.574-es idővel. A második Heidfeld, majd De la Rosa következik.

11.41: Heidfeld állt az élre, ideje 1:17.381.

11.44: Van már köre Coulthardnak és Montoyának is. Előbbi negyedik, a kolumbiai pedig hatodik.

11.46: De la Rosa 1,7 másodpercet faragott Heidfeld idejéből - 1:15.675.

11.49: Liuzzi és Karthikeyan is lefutotta első körét, így már tíz pilótának van ideje.

11.51: Klien feljött a második helyre, 1:16.821.

11.54: Michael Schumacher újra a pályán van, Doornbos viszont a kavicságyba futott. A holland kocsija nem sérült meg, és visszatért a pályára.

Klikk a képre!
11.57: A Minardisok közül Albers kicsúszott, Friesacher viszont gyors kört futott. Ő a 11., aki ezt megtette.

11.59: Heidfeld eddig jól megy, de a futamra tíz rajthelyes büntetést kap, mert az imolai futam után motort cseréltek az autójában. Csapattársa, Mark Webber pénteken nem is fog körözni, mert alkatrészeket várnak a Williams-BMW-hez, és az csak később érkezik meg.

12.00: Leintették a tréninget, De la Rosa volt a leggyorsabb, mögötte Klien, Heidfeld és Michael Schumacher. A lehetséges 22-ből csak 17 autó futott mért kört.

A második szabadedzés eseményei

14.00: Elkezdődött a Spanyol GP második pénteki tréningje.

14.05: Ismét Zonta igyekszik a legjobban, már mért kört is futott - 1:16.885.

14.07: Coulthard, De la Rosa és Massa is feliratkozott az időlistára, de mindegyiküknek legalább egy másodperc a hátránya.

22 M. Webber Williams idő nélkül

14.11: Barrichello, Heidfeld és Raikkönen is a pályán. Utóbbi a második idővel nyitott.

14.13: Klien lefutott a kavicságyra, de szerencsésen visszatért a pályára.

14.20: Alonso megtette első mért köreit, 1:17.974-gyel a harmadik helyre jött föl, Zonta és Raikkönen mögé.

14.28: Zonta még mindig vezet, időközben Albers kocsija megállt a pályán, a holland kiszállt és otthagyta a gépet.

14.43: Zonta mögött Coulthard, Raikkönen, Alonso a sorrend, Michael Schumacher délután még nem futott mért kört.

14.50: Zonta 1:16.220-ra, Coulthard 1:16.796-ra javított. Raikkönen 1:16.5-ös körre a második helyen áll, Trulli 1:17.028-cal a negyedik.

15.00: Véget ért a második szabadedzés is. Ismét De La Rosa volt a leggyorsabb, szenzációsnak tűnő, 1:15.062.es idővel. Zonta második, Heidfeld harmadik, Alonso kilencedik, M. Schumacher tizenharmadik a délutáni tréningen.