új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 95’

A holland játékvezető lefújta a mérkőzést, a magyar válogatott rendkívül jó játékkal fordította meg az állást a második félidőben, és végül győzelemmel zárja a selejtezőcsoportot. Sőt ugye csoportelsőként is. A másik mérkőzésen Szerbia döntetlenre végzett Bulgáriával, de a szerbek is kvalifikáltak ezzel a kontinenstornára.

A magyar válogatott 1976 óta első alkalommal zárt veretlenül egy naptári évet.

A mérkőzés részletes összefoglalója alább. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

• 95’

Szoboszlai próbálta kiugratni a csereként beálló támadót, de leheletnyivel rövidre sikerült passza, így arra lecsaptak a vendég védők. De ez már nem számít, nincs idő másra.

• 93’
    gól | Magyarország | második félidő
    Magyarország Nagy Ádám (8)
    3
    1 Montenegró
    93’

Szoboszlait rúgták fel közvetlenül a tizenhatos előtt, szemben a kapuval, az ezért járó szabadrúgást pedig maga a sértett végezte el, de Djukics kapus hárított. Igen ám, de a közelben járt Nagy Ádám, aki szemfülesen lecsapott a kipattanóra, és a kapuba bombázta azt, 3–1!

Ezzel minden lényegi kérdés bizonyára eldőlt.

• 90’

...ennyi perc futball vár még ránk ezen a délutánon. Nem spórolt a hosszabbítással a holland játékvezető.

• 89’

Vukcsevics rúgott egy embereset a magyar csapatkapitányba, előtte pedig Nagy szerelte Radunovicsot. A vendégek végül eljutottak még sarokrúgásig, de a kapu előterébe érkező labdát Balogh kifejelte a mezőnybe.

• 87’

Őrületes Dibusz Dénes teljesítménye, szinte összeszámolni is nehéz lenne, mennyi bravúrt mutatott be másodpercek töredéke alatt. De azért megpróbáljuk. Előbb 10 méterről lőtt Krsztovics, majd 16-ról Radulovics, de mindkét próbálkozást hárította a magyar kapus, aztán Nikolics a kipattanóból lőtt újra, de ezt is hárította, majd vetődve rárepült a lecsorgóra.

Klasszisteljesítmény.

• 85’

Szalai Attila fejelte sarokrúgásra a labdát, amelyet Radulovics kanyarított középre, de Dibusz magabiztosan öklözte ki. Ez nem hordozott magában annyi veszélyt, mint a korábbi akciók. Mindössze 5 perc maradt hátra a rendes játékidőből.

Hosszabbításra viszont most számíthatunk, már csak Mijatovics ápolása miatt is.

• 85’

A G CSOPORT ÁLLÁSA
    1. MAGYARORSZÁG 8 5 3 15–7  8 18
    2. Szerbia 8 4 2 2 15–9  6 14
    3. Montenegró 8 3 2 3  9–10 –1 11
    4. Litvánia 8 1 3 4  8–14 –6   6
    5. Bulgária 8 4 4  7–14 –7   4
  • 83’

Ezzel az előző tabellánk nem sokáig volt érvényes.

• 81’

Megint a montenegrói válogatott veszélyeztetett, kiváló összjáték után Jovetics emelt kapura 17 méterről, ebbe Dibusz parádésan belekapott, majd a lecsorgót Vukcsevics igyekezett kapura tűzni, de ezt is védte a magyar kapus. Igaz, a második próbálkozást már lesállás előzte meg, de a bravúr, az bravúr.

Ezek most Dibusz percei voltak.

• 80’

2. Szerbia 8 4 1 3 14–9  5 14
    5. Bulgária 8 1 3 4  7–13 –6   6
  • 79’

Oszmanjics kapott kiváló kiugratás, és lódult meg a magyar védők között, egy az egyben vezethette kapura a labdát, lőtt is, de a kimozduló Dibusz parádésan hárított, megőrizve ezzel a válogatott előnyét. Ez hatalmas lehetőség volt.

• 78’
    csere | Magyarország | második félidő
    Ádám Martin (9) Magyarország
    Németh András (20) Magyarország
    78’

Újra cserélt Marco Rossi, most Ádám Martint kapta le a pályáról, helyén Németh András.

• 76’

A megszokottnál valamivel többet birtokolta a labdát Montenegró, el is jutott a magyar kapu előteréig, de gyengébb beadásnál többet nem tudott kialakítani, nem forgott veszélyben Dibusz kapuja.

• 75’

Meglepetés a csoport másik mérkőzésén, Bulgária a második félidőben fordított, és már vezet Szerbiában.

• 73’

... a vendégek térfelének közepén, Nagy Zsolt kapta gyorsan a labdát a bal szélen, majd azonnal beívelt, de Balogh Botond bőven kapu fölé fejelt.

Néhány pillanattal később a másik oldalról érkezett magyar beadás, Djukics kapus rosszul mozdult ki, a hosszú oldalon érkező Szoboszlai viszont már nem tudta kapura tűzni a labdát. A válogatott vezető gól után sem vett vissza, továbbra is uralja a mérkőzést.

• 70’
    csere | Montenegró | második félidő
    Driton Camaj (18) Montenegró
    Nikola Krsztovics (11) Montenegró
    70’

Próbálják menteni a menthetőt, Camaj helyére Krsztovics érkezik, míg Jankovics helyét pedig Radulovics veszi át.

• 69’

Ez első szóló olyan volt, mint Bulgáriában, csak még szebb, és parádésan fejezte be, miután a fél védelemből bohócot csinált, a második meg hab a tortán!

• 67’
    Magyarország Szoboszlai Dominik (10)
    2
    67’

Szinte a középkezdés után azonnal megszerezte a labdát a válogatott, Ádám Martin szemben a kapuval Szoboszlainak játszotta ki azt, a 23 éves középpályás pedig labdaátvételt követően, kissé balról, 5 méterről a kapuba bombázott, Djukics kapus csak belekapni tudott a labdába, 2–1, ez gyorsan ment.

• 66’
    1
    66’

Egyre jobban nyomott a magyar válogatott, előbb még Szalai Attila beadását mentették szögletre a védők, de a kipattanó után Szoboszlai Dominik lódult meg a labdával a jobb szélen, több védőt kicselezett, majd védhetetlenül bombázott a jobb alsó sarokba, 1–1!

• 64’
    Callum Styles (17) Magyarország
    Horváth Krisztofer (13) Magyarország
    64’

Muszáj változtatnia valamit Marco Rossinak, bele is nyúlt a mérkőzésbe, és lekapta Stylest, helyére egy támadót, név szerint Horváth Krisztofert küldött pályára.

• 63’

Balogh Botond remekül ívelte középre a labdát a bal szélről, de Styles rosszu vette át, így nem tudott kapura fordulni, kár érte. Néhány pillanattal később Ádám Martin lőtt 16 méterről, kissé jobbról, de Djukics kapusnak nem okozott problémát, könnyedén hárított.

Talán arra sem volt ez elég, hogy bemelegedjen a csereként beálló vendégek kapusa. Djukics egyébként nem valami hórihorgas hálóőr, mindössze 181 centiméter magas.

• 60’

És a földre is került a magyar válogatott középpályása, de nem történt szabálytalanság, folytatódhat a játék. A montenegrói csapat egyre határozottabb belépőket alkalmaz, néha a sárga lap határán táncolva.

• 60’

A másik pályán ugyanis egyenlítettek a bolgárok Szerbiában.

• 55’
    Milan Mijatovics (1) Montenegró
    Filip Djukics (13) Montenegró
    55’

Újra visszaült a földre a montenegrói válogatott kapusa, az ápolás ellenére sem érzi jobban magát, és már kesztyűit is levette, így bizonyos, hogy véget ért számára a mérkőzés. A magyar szukolók egyre hangosabban fütyülnek, időhúzásnak gondolván az eseményeket.

Kétség ne férjen hozzá, Mijatovics nem kapkodja magát, de miért is tenné. Talán azért, mert az öltözőben melegebb van, de egyelőre ez sem túl motiváló számára. A helyére Djukics érkezik.

• 55’

Az előnyben nagyon könnyen sérülnek a montenegrói játékosok, ápolásokkal próbálják megtörni a játék ritmusát, hatékonyan.

• 53’

Szoboszlai és Nagy Zsolt játszott össze a bal szélen, majd utóbbi ívelte be a labdát a kapu előterébe, érkezett is rá Nego, és senkitől sem zavartatva fejelhetett, de nem találta el a kaput. Ebben azért több volt.

Közben Mijatovics kapus terült el a földön, ápolást igényel, így egyelőre áll a játék. Hangot is ad nemtetszésének a Puskás Aréna népe.

• 50’

...a jobb szélen, cselezett is néhányat, de bántóan könnyedén választotta el a labdától a gólszerző Rubezsics a tizenhatos előterében.

• 49’

Az előbb még sárga lapot kapó Veszovicsot rúgta fel a magyar válogatott középpályása a pálya közepén, de ezért nem jár figyelmeztetés. Az első percekben gyakorolt magyar nyomás egyelőre alább hagyni látszik.

• 50’

A körülmények egyre kevésbé ideálisak, de legalább nyom a csapat. A szurkolók meg ünnepelnek, és Rossit éltetik.