ugyanis alig végzett a Várban az új szlovén külügyminiszterrel, 11-kor már a Magyar Innovációs díjakat át a Parlamentben. Figyelem, egyetlen viccet sem fogunk elsütni az innovatív dolgozatírási praktikákról!
Schmitt Pálnak nem esett jól, hogy míg Szöulban képviselte az országot, meghatározó gazdasági szakemberekkel tárgyat és felszólalt egy nukleáris biztonsági világkonferencián, sőt a dél-korei elnökkel tárgyalt, addig az egyetem szenátusa őt meg sem kérdezve, egy napot sem várva döntött kisdoktori címének megvonásáról, hangzott el a köztársasági elnökkel készült péntek esti MTV-interjúban.
Becsületes férfimunkával telt nehéz napon vagyunk túl. Búcsúzásul jöjjön egy feszültségoldó idézet 2006 őszödi beszéddel terhelt őszéről:
„A sport világában a csalók ellen zéró-toleranciát hirdettek. Az aranyérmet természetesen elveszik azoktól, akik esküjüket megszegve akarnak jogtalan előnyhöz jutni. Nem ártana ezt a kifejezést megtanulni. Semmi engedmény a hazugság és a csalás számára. Azonnali, szigorú büntetést kell kilátásba helyezni, és azt maradéktalanul megvalósítani, hogy az kellőképpen elrettentsen” – mondta Schmitt Pál a Kossuth téren 2006. október 15-én.
„Az elnök egy tolvaj!” – ezzel indokolta a tucat aktivista a pár perces blokádot.
Kezd teljesen meghalni a buli. A Hírtévé utolsó élő bejelentkezésébe még beleordították páran, hogy monnyonle, aztán a tévések és a tüntetők is pakolni kezdtek. Öt térfoglaló elempés aktivista a nappal felállított sátrakban éjszakázik.
de sok bizonyítékát eddig nem láttuk. A szerkesztőségből folyamatosan elértük a Köztársasági Elnöki Hivatal állítólag megtört honlapját. A facebookon egy fotó kering, ami inkább tűnik paint-remekműnek. Az időtúllépéses hibaüzenetre pedig magyarázat lehet az érthető okból megnövekedett forgalom is. Szkeptikusak vagyunk.
"A BRFK munkatársai több mint egy tucat állampolgárt állítottak elő közlekedési szabálysértés miatt az V. és a IX. kerületi rendőrkapitányságra. Az előállítások a Lánchídon és a Szabadság hídon történtek" - tájékoztatott a BRFK sajtóügyelete. A Lánchídon a Jobbik ifjúsági tagozata, a Szabadság hídon HaHa-közeli aktivisták és híres mikroblogerek tiltakoztak az úttestre ülve.
A Semmelweis Egyetem Sporttudományok Doktori Iskolája sikeres doktorifokozat-szerzéssel kecsegteti az elnököt. A statisztikák szerint az intézményben még nem volt eredménytelen védés, aki tehát elkészítette a doktoriját, az meg is kapta a PhD minősítést. És volt néhány kifejezetten izgalmas téma is az eredményes védések között, például A sport és politika kapcsolata Magyarországon az 1980-as években a nyári olimpiai játékok tükrében című dolgozat. Schmitt Pál voltaképpen sajnálhatja is, hogy erről az ígéretes témáról lemaradt.
erre emlékeznek még?
2006. óta egy ombudsmani állásfoglalás mondja ki, hogy rendkívüli eseményre spontán szerveződő tüntetéseket nem kell 72 órával előre bejelenteni, ez ugyanis az alapjogok aránytalan korlátozása lenne. A tiltakozók ellen ezért most más okból tudnak csak intézkedni. A BRFK szóvivője egyelőre nem reagált megkeresésünkre.
A Szabadság hidi csoport elindult az Erzsébet híd felé, de félúton rendőrök állították meg őket, és kiemeltek egy fiút, aki előtte ült a hídon. Szabálysértés, a forgalom akadályozása miatt állították elő.
Szabadság híd: Két vagy több tiltakozót előállítottak a IX. kerületi rendőrkapitányságon. Egy fiút és egy lányt biztos.
Az osztrák Standard is beszámolt az interjúról. Megemlítették, hogy Schmitt szerint nincs összefüggés a disszertációja és az elnöki pozíciója között.
A Bundesliga pénteki nyitómeccsén a listavezető Dortmund már 2-0-ra vezetett a Stuttgart ellen. Onnan fordított a Stuttgart, de a 91. percben 4-3 volt a Dortmundnak. A vége 4-4 lett.
A konzervatív német lap is beszámolt arról, hogy a magyar köztársasági elnök a doktori címe visszavétele után sem gondol arra, hogy lemondjon a hivataláról. "Tiszta a lelkiismeretem" - mondta Schmitt egy tévéinterjúban, hozzátéve, hogy a legjobb tudása szerint írta meg.
Vágó Gábor, az LMP képviselője lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt.
- kérdezgetik a Szabadság hídon akciózóktól a rendőrök, akik két mikrobusszal állják el a villamosforgalmat, és igazoltatják az összes tiltakozót. A leülők általában felvállalják tettüket. A tagadás értelmetlen, a rendőrök videóztak is. Az autóforgalom zavartalan.
Néhány órán belül legalább két Facebook-csoport alakult. Természetesen az egyik támogatja az államfőt, harcos kiállásra biztatja, egyik hozzászólója pedig arra, hogy „kardot ki és kaszabolás a férgek között”. A másik pedig az Én lemondok Schmitt Pálról csoport, amely egyik hozzászólója szerint „valagba kell rúgni”. A számok nem jelentenek semmit, de a poszt megjelenésekor előbbinek 107, utóbbinak 1612 lájkolója van. Egy harmadik csoport, amely már korábban alakult, és több mint 4500-an lájkolták, azt vallja, hogy a tízmillió doktor országa vagyunk.
A Hallgatói Hálózathoz közeli, de hangsúlyozottan nem a szervezet nevében fellépők és ismert mikrobloggerek ültek le pár percre a Szabadság híd úttestére. A forgalom megakadt, de a rendőrök pillanatok alatt odaértek és távozásra szólították a tiltakozókat. "De hát az elnök tolvaj" - próbáltak érvelni a tiltakozók, aztán levonultak az úttestről.
Az MSZP szerint Magyarország péntek este már csupán egy rövid és lényegre törő bejelentést várt Schmitt Páltól. A párt szerint az ország azt várta, hogy az államfő azt mondja: „a mai nappal lemondok köztársasági elnöki tisztségemről”. Mesterházy Attila szerint megdöbbenéssel fogadták, hogy „Schmitt Pál ma sem merte meghozni az egyetlen morálisan elfogadható döntését”. Szerinte így Orbán Viktor dolga és felelőssége eltávolítani Schmitt Pált a székéből, hiszen ő volt az is, aki oda ültette.
"Tiszta a lelkiismeretem. Az akkori körülményeknek és előírásoknak megfelelően írtam egy dolgozatot a legjobb tudásom szerint, és soha sem állt szándékomban plagizálni. Ennek ellenére elfogadom az egyetem azon döntését, hogy elvette tőlem a doktori címemet. De ennek semmi köze ahhoz, hogy én köztársasági elnök vagyok" – így foglalja össze a CNN Schmitt Pál ma esti interjújának lényegét, és hozzáteszi, hogy tüntetők demonstrálnak az államfő ellen a Sándor-palota előtt.
A lap arról is ír, hogy Orbán Viktor miniszterelnök az üggyel kapcsolatos első nyilatkozatában azt mondta, hogy az államfőnek kell eldöntenie, hogy mit lép. A CNN arról is megemlékezik, hogy Orbán egy pénteki rádióinterjúban azt mondta, hogy "senki sem dönthet rajta kívül", illetve hogy Schmitt Pál rajongói oldalát letörölték a Facebookról.
Mi lehet a Táskában? – tűnődtünk tétován órákkal ezelőtt, amikor Schmitt Pál a parlamenti dolgozószobájába ment interjút adni. Szokatlanul nagy laptop, rajongói levelek tömege és a vizsgálati jelentés is ott volt az ötletek között. De most már tudjuk, tévúton jártunk.
Más nem lehetett benne, mint az új doktori dolgozata.
Így nyilatkozott a köztársasági elnök az MTV-nek. Az MTVA felvétele.
Schmitt Pál innen választhat magának doktori iskolát. Ha jól értettük a nyilatkozatból, hogy pontosan miről is akar írni, akkor választott témája alapján a Sporttudomány jöhet szóba, azon belül is a sport, nevelés- és társadalomtudomány. A témavezetők és témák választéka itt található, amiből kiderül: akár egykori bírálóit, Kertész Istvánt vagy Takács Ferencet is választhatja témavezetőnek.
„A Demokratikus Koalíció álláspontja szerint Schmitt Pál döntése, miszerint maradásával tovább alázza Magyarországot, teljességgel elfogadhatatlan. A csaló tolvajnak kötelessége lett volna lemondani. A maradás és annak arcpirító indoklása tovább taszítja az országot a politikai válságba” – olvasható a párt közleményében. Gyurcsány Ferencék szerint az országgyűlésnek hétfőn határozati javaslatban kell felszólítania a köztársasági elnököt, hogy távozzon posztjáról, és megjegyzik: „Orbán Viktor dolga, hogy a Magyarországnak általa okozott kárt eltakarítsa”.
Az MSZP-s politikus a nyolc és félmilliós többség nevében hívott harcba minden demokratát Orbán Viktorék ellen.
Lánchíd, Jobbik: A Lánchíd pesti hídfőjénél 10-15 jobbikost vett őrizetbe a rendőrség. Spontán flashmobot tartottak Schmitt lemondásának elmaradása miatt, a földre ültek, a forgalmat akadályozták. A többi jobbikos most már a járdán folytatja az akciót, a hidat egy időre lezárták a rendőrök. Mindezt Szilágyi György jobbikos országgyűlési képviselő mondta el nekünk a helyszínen.
Szégyen, hogy Schmitt Pál köztársasági elnök pénteken nem mondott le, szégyen, hogy ott kell állni a Köztársasági Elnöki Hivatal előtt és követelni „a nyilvánvalót” azt, hogy a bukott elnök mondjon le hivataláról – mondta Heltai László, a párt egyik szóvivője. Az LMP szerint ez a történet már nem Schmitt Pálról szól, hanem Orbán Viktorról, „aki őt hivatalába helyezte és ott tartja minden határon túl”. (MTI)
Vona Gábor azt mondta, hogy pártját hidegzuhanyként érte a köztársasági elnök megátalkodottsága. Szerinte Orbán Viktor kiengedte Schmitt Pál szellemét a palackból, amellyel már láthatóan nem tud mit kezdeni, és az, hogy az elnök a helyén marad, egyértelműen Orbán Viktor szégyene.
A Jobbik ifjúsági tagozata „Schmitt Pál botrányos magyarázkodása ellen tiltakozva és lemondását követelve” ülősztrájkkal tiltakozott a budapesti Lánchídon. A párt közölte: a spontán tüntetés a Lánchíd járdáján folytatódik.