Legalább 1200 forintos órabért kellene számlázni a vagyonőröknek, de a katasztrófavédelem a közbeszerzések alapján óránként 743 forintot fizet a katasztrófavédelem objektumainak őrzésére, a Nemzeti Színházért pedig 650 forintot. A vagyonvédelmi megbízások fele-kétharmada az állami szférából származik, de így csak a feketefoglalkoztatás virágzik.
Háromnapos ülést tart a héten az Országgyűlés. Az biztos, hogy napirend előtt esik még néhány szó a vasárnap komédiába fulladó bajai időközi önkormányzati választásról. Folytatódik a rezsiháború és megint módosítják a földtörvényt. Ha ez így unalmas, akkor is olvasson minket, mert Vágó Gábor a Parlamentből, Deutsch Tamás pedig otthonról kommenteli a fejleményeket az Indexnek.
A vicces, fiatalos, lendületes imázsáról ismert KDNP úgy látszik, felismerte az előbbi tulajdonságok még jobb kiaknázásában rejlő potenciált, ma ugyanis turbó fokozatba kapcsoltak: egy nap leforgása alatt Surján László EP-képviselő a Facebookon élcelődött Vadai Ágnes frissen megválasztott DK-alelnök testsúlyán, egy pártközleményből pedig kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc "nem menő" (!) dolgot művelt.
A terem kiürült, foghíjasak a padsorok. Száz éve is így ment ez.
ön objektíve nem érti, mi a különbség a rendszerváltoztatás (nem rendszerváltás) utáni jogállam és a rendszerváltoztatás előtti pártállam között, ha úgy gondolja, egy jogállamban egy oktatási államtitkár nem írhat kísérőlevelet az Alaptörvény diákoknak megküldött példánya mellé. Ezen a mondatán Európa szerte a hasukat fognák a röhögéstől a diáktársaim."
Osztolykán Ágnes kérdése röviden összefoglalható: Mikor emelik már meg az egyetemen dolgozók fizetését, mert ez így nem lesz jó. Klinghammer István felsőoktatási államtitkár mégis úgy látja, hogy nagyon sok kérdést kapott. Az egyetemi oktatók bérrendszere bonyolult, de alapbérükön felül kaphatnak egyetemi kiegészítéseket is. Az államtitkár szerint a fizetéseket hozzá kell majd igazítani a pedagógusok most emelkedő fizetéséhez. Be akarnak vezetni egy olyan modellt, hogy a kiemelkedő professzorok a velük együtt kutatóknak adhassanak kiegészítő fizetést. Osztolykán szerint ez szép, de a gond az adjunktusok és docensek fizetésével van.
A minőségi felsőoktatás alapfeltétele a megfizetett oktatók. Klinghammer beismeri, hogy nincs benne a bérrendezés a felsőoktatási koncepcióban. A törekvés azért megvan.
Két misit tud ajánlani tinemzeketarobotokatkeresitek:
fideszes képviselő a tudatos vízügyi politikáról és a budapesti vízügyi világtalálkozó vívmányairól tesz fel kérdést tesz fel Illés Zoltán fideszes államtitkárnak. A viharos vita alatt kicsit szuszogunk.
mondja Illés államtitkár, mi csendben bólogatunk.
avatott kommentjeit, neki mennie kellett, mi még kitartunk. Emlékeztetőül: ez volt az a nap, amikor a Fidesz EP-képviselője bejelentette, hogy szereti Harrach Péter felszólalásait.
Három erőforrása van hazánknak: a föld, a víz és a tudás. A földrablásról és az oktatásról volt már szó ma. Azért nem lennék olyan boldog a vízgazdálkodást felügyelő Illés helyében, ha kétszeres áron építik a víztározókat Szabolcsban. A következő évtizedekben itt lesz még ez a kérdés.
Nem kenyerem az elmúltnyolcévezés, de az az ex-minisztertől bátor dolog kritizálni a kormány klímapolitikáját, aki leállította a klímatörvény elfogadását. A szociknak is ugyanúgy elkótyavetyélték a kvótavagyont, ahogyan teszik most a fideszesek.
Ilyen is van a parlamentben. Az MSZP-s Szabó Imre, volt miniszter az éghajlatért és a jövő nemzedékekért aggódik. Az üvegházhatás miatt egyre nagyobb gazdasági károk várhatók, de a kormányzat nem tesz semmit. Az előbbi fideszes vízügyi belbeszélgetés után elengedett állapotban lévő Illés Zoltán államtitkár rögtön mentegeti elődjét, Szabó Imrét, aki nem tudja, hogy az éghajlati ügyek ma már nem a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz, hanem a gazdasági tárcához tartoznak. Szabó szerint a klímavédelem, az árvízkárok megelőzése igenis a vidékfejlesztési tárcához tartozik, de sokkal jobban örülne, ha Illés Zoltánhoz tartozna a klímapolitika. Mindenki mosolyog, mindenki boldog, árad a szeretet.
A globális felmelegedést megállítani már nem lehet, csak csillapítani a hatását. Évről évre egyre súlyosabban fogjuk érezni a CO2 kibocsátásnövekedésnek a következményeit. Ha volna klímatörvényünk, akkor legalább a feladatok adottak lennének és nem dobálnák egymás között a minisztériumok forró krumpliként a klímaügyet.
Pörzse a kampányfinanszírozási törvény kapcsán szól, sajnálja a közpénzt Fodor Gábor szórólapjaira és óriásplakátjaira.
Félmilliárd forint tartozást halmozott fel az egykori Szabad Demokraták Szövetsége, az állam pedig 700 millió forint támogatást ad Fodor Gábor új pártjának, pedig nagyon komoly károkat okoztak az országnak, kifogásolja a jobbikos Pörzse Sándor. Rétvári Bence államtitkár is az elmúlt húsz év legkártékonyabb pártjának tartja az SZDSZ-t, de azt mondja, sajnos, ilyen a törvény. És az még semmi, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon pártja is kap majd támogatást, pedig személy szerint egyikük se adna nekik szívesen ennyi pénzt. Ahogy ők, a Jobbik is megkapja az állami támogatást, teszi még hozzá Rétvári.
Pedig frakciótársa, Hegedűs Tamás, Pécsett volt SZDSZ alapszervezeti elnök.
Mi folyik itt? A KDNP-s Pálffy István kérdezi a KDNP-s Hoffmann Rózsát a tanárok béremeléséről. Pállfy szerint minden csodálatosan teljesült, de a dologban "némi kis kesernye volt": az igazgatók bére csökkent, a sokat túlórázók pedig nem kaptak most több pénzt. A kompenzáció határideje október 15., a kiegészítést november elsején kapják meg, mindössze 1016 emberről van szó. válaszolja Hoffmann. Aki eddig túlórázott, az most majd nem fog, az ő jövedelmük nem emelkedik, de nem is csökken.
"Nem az a dolgunk, hogy változtassunk a politikánkon, mert az nem szélsőséges, hanem azoktól kell megszabadulnunk, akik tényleg szélsőségesek" - mondta Sneider Tamás az origonak, aki elismeri, hogy vannak ilyen emberek a párt környezetében.
Sok tanárnak nőtt a fizetése, de vannak akinek csökkent. Anno beadtunk Osztolykán Ágnessel egy kompenzációs javaslatot, amikor a törvény meghozták. Azóta sem történt meg a kompenzáció.
Nagyon valószínűleg tartom, hogy az volt a kormány baja, hogy Ángyán professzor úr túl sokat állt ki a magyar ökológiai gazdálkodás bölcsőjének tartott mintagazdaság mellett. Bitay államtitkár nem régi szereplő, mezőgazdasági végzettsége nincs, de földügyekben ő lett egy ideje az ügyeletes cinikus államtitkár Budai Gyula helyett.
Jogos sportfinanszírozási kérdéseket vet fel. Várom, hogy milyen kommunikációs panellal áll ki majd a fideszes.
A szocialista Varga László szerint a Hollandia elleni vereség túlmutat a sportági kérdéseken, érdemes lenne elgondolkodni a stadionépítéseken és a Felcsútnak adott támogatásokon. Simicskó István államtitkár attól óvott, hogy bármely szégyenteljes vereség után messzemenő következtetéseket vonjunk le általában a magyar sportról. A kormánynak az a feladata, hogy a sportoláshoz szükséges feltételeket megteremtse. Ezért fontos, hogy egyszerre támogassák a versenysportot és a tömegsportot.
hogy a 8-1 kapcsán Simicskó államtitkár elmúltnyolcévezni fog (Mesterházy Attila sportállamtitkárkodását idézte fel). Elmúltnyolcgól!
Nem derül ki, hogy hol van a logikai kapocs Simicskó államtitkár mondatai között. Fontos kérdésekről csak higgadtan szabad szerinte dönteni, lehiggadok én is egy kicsit, mert a cinizmuson mindig felhúzom magam. Simicskó kemény számokkal vágott vissza a szociknak.
nekem volt a megtiszteltetés.