10 órakor mindenhol véget ért a sztrájk, a tanárok elkezdték az oktatást. Itt egy összefoglaló elemzés a reggeli tiltakozásról. A percről percre közvetítésünk ezzel véget ért.
A Bornemissza Péter Gimnázium, úgy tűnik, nem ijedt be az államtitkár által belengetett retorzióktól. Az elhaladó autósok dudálva köszönnek nekik.
Jövő szerdán viszont rendesen belecsapnak a sztrájklecsóba.
Az oktatási államtitkár nem tartja a tárgyalások kudarcának a pedagógusok által meghirdetett sztrájkokat. Palkovics László pénteken egy más témában tartott budapesti sajtótájékoztatón azt mondta: tovább folytatódnak az egyeztetések, legközelebb hétfőn ül asztalhoz az oktatási államtitkárság a pedagógusok sztrájkbizottságával.
Az oktatási államtitkár a pénteki kétórás figyelmeztető sztrájkról azt mondta: egy bejelentett sztrájk legitim dolog, akik nem ehhez csatlakoznak, hanem a tiltakozás valamilyen más formáját választják, az munkajogi kérdés. (MTI)
A Szent István Gimnázium előtt volt tanárok is tünetnek a jelenlegi kollégák és a dédunokáik érdekében.
A Laborc utcai iskolában az Óbudai Danubia Zenekar ad koncertet, amelyet az oktatásra váró gyerekek és persze a sztrájkoló tanárok is simán hallgathatnak.
Egy olvasónk szomorkodva írta, hogy egyedül tüntetett reggel Óbudán a Fodros Általános Iskolánál: "Szülő vagyok, gondoltam szolidarítok reggel 8:30-ig a suli előtt. Egyedül voltam. )-: Nem tudom, bent mi volt/van."
Olvasónk Ádám küldte a képet, ahogy a VI. kerületi Szinyei Gimnáziumban a szünetben tiltakoznak a diákok, információ szerint közel a felük.
A Teleki Gimnázium előtt néhány tucat tüntető van, a tanárok és a diákok a retorzióktól tartva az épületben maradtak. De van-e értelmi így tüntetni?
A Marczibányi téri Kodály Zoltán Általános Iskolánál tiltakoznak ugyan többen is, szalagokat is kiraktak a kerítésre, de erről nem lehet tudósítani. Amikor ott kezdtem forgatni, rám szóltak, hogy nem lehet az iskola területén, csak engedéllyel, a gyerekek pedig semmiképp nem látszódhatnak.
A Szent László Gimnáziumnál parafatáblával szolidaritanak.
Sándor Máriáék csapata tegnap estétől hajnali négyig több kórházra rakott fekete szalagokat. Ezeket reggelre több helyről leszedték, például a Madarász utcai kórházról - írta a Nol.hu. Ezeket később tiltakozók visszarakták. Állítólag több kórházban nem engedik a nővéreknek, hogy feketében demonstráljanak.
A férfi azt mondta, a kötelező hittan eltörlése ellen tüntet.
Azért kevésbé látványos a mostani a tiltakozás, mert a tanárok az ígéretek és az eddig érkezett információk alapján főleg az intézményeken belül tartózkodnak és ott sztrájkolnak. Kevesen mennek ki az iskolák elé, Pukli Istvánék is arra biztatták a tanárokat, hogy az épületeken belül alakítsák meg a kockás köröket, ráadásul a kormány is jelezte, hogy az iskola előtt tüntető pedagógusok retorziókra számíthatnak.
Olvasónk György küldte a képet, ahogy körülbelül 20-an tiltakoznak Szegeden a Széchenyi téren.
Egyik kollégánk Budán cirkál, már hat iskolát felkeresett, például a Toldy Ferenc Gimnáziumot és a Batthyány Lajos Általános Iskolát, de nem látott az iskola előtt tiltakozókat. Vagy nincs is tiltakozás, vagy az iskolában zajlik ezúttal a demonstráció.
Pár idősebb ember így fejezi ki szolidaritását a mai demonstrációval.
Pukli István, a Teleki Blanka Gimnázium vezetője előbb posztolta a Facebookon, hogy tüntet az iskolája. "Tanítanék, gyógyítanék" - rakták ki az ablakokba.
Elég bonyolulttá vált a tanári sztrájk-helyzet, mivel a nagy pedagógusdemonstráció jövő hét szerdán lesz: a sztrájkbizottság elsősorban erre az április 20-i munkabeszüntetésre koncentrál. Tehát a mai tiltakozás hivatalosan független a jövő szerdaitól.
Palkovics László oktatási államtitkár a Népszabadságnak azt mondta tegnap, hogy retorzióra számíthatnak azok a tanárok, akik az iskolaépület előtt demonstrálva vesznek részt a most pénteki, kétórás sztrájkban.
Az államtitkár szerint különbséget kell tenni azok között, akik csak sztrájkolnak, és azok között, akik – ahogyan két hete is – kimennek az iskolaépület elé, hogy kifejezzék tiltakozásukat.
Aki benn van az épületben, az sztrájkolónak minősül. Aki viszont nem tartja meg az órát, hanem az utcán tiltakozik, az munkajogi következményekkel nézhet szembe“
Több tiltakozás fut párhuzamosan ma az iskolákban, óvodákban, kórházakban, és szinte bárhol az országban:
Ebben a cikkünkben mindent részletesebben megtalál.
Ha demonstrál, vagy a közelében van bármilyen megmozdulásnak írjon nekünk, küldjön képeket a tema@mail.index.hu címre.