Elítélt bűnözők pénzelték az orvost, a rendőrség lecsapott rá
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
A 63 éves orvosnőt 2021 nyarán kihallgatták, a megbízhatósági vizsgálaton megbukott, és vesztegetés elfogadásával gyanúsították meg. A rendőrök feltételezték, hogy nem egyedülálló az eset, és megerősítették az üzletszerűségre vonatkozó gyanújukat – írja a police.hu.
Hónapokig nyomoztak bizonyítékok után, végül 2022. április 26-án reggelre időzítették az elfogást egy fővárosi és két Pest megyei helyszínen.
A doktornő fővárosi otthonában a rendőrök adathordozókat, telekommunikációs eszközöket, iratokat, banki iratokat, betegdokumentációs feljegyzéseket, valamint két személygépkocsit lefoglaltak. 51 éves társa lakását is átkutatták, ahol pénzt, telefonokat, adathordozókat és 5,4 millió forintot találtak a rendőrök.
A kihallgatáson vesztegetések sorával gyanúsították a nőt 2017 és 2020 közötti időből talált bizonyítékok alapján.
A doktornő legalább öt alkalommal, alkalmanként 200 ezer forintért cserébe intézett egyik „ügyfelének” valós tünetek nélküli, hamis kórjelentést.
Mindenki máshogy fizetett
A kiállított igazolás alapján az „ügyfél” halasztást kapott szabadságvesztése letöltésére, tehát nem kellett börtönbe vonulnia. Ugyanez az ember a bírósághoz benyújtott halasztási kérelmek alátámasztásáért kiállított orvosi igazolásokért is fizetett 500 ezer forintot.
Akadt olyan is, aki bírósági tárgyalásán nem akart megjelenni, ezt a doktornő egy több százezer forintos mobiltelefonért, valamint 200 ezer forintért cserébe igazolta le.
Volt, akitől nem fogadott el egy fillért sem.
Szintén orvos végzettségű férjének egy állítólagos egészségügyi tudományos kutatás címén azt intézte el, hogy reintegrációs őrizetét lakóhelyén túl Veszprém megyére is kiterjessze a bíróság, tekintve, hogy jachtjuk Balatonfüreden horgonyzott.
Jelenleg 11 olyan emberről van a rendőröknek tudomása, akik rendszeresen fizettek neki azért, hogy papíron kórházban ápoltként szerepeljenek, persze az intézménybe csak akkor tették be a lábukat, amikor egy újabb időszakra kellett az igazolás és vitték a borítékot. Alkalmanként 25 ezer forint cserélt gazdát egy-egy ilyen igazolásért, volt, aki tízszer élt ezzel a lehetőséggel, összességében ezzel 1 millió forint vándorolt a köpenyzsebbe.
Többen is összejátszottak
Az „ügyfeleket” a doktornő munkatársa verbuválta, általában őt keresték meg előzetesen a hamis orvosi igazolásokat igénylők. Kérdéseivel felmérte az általános állapotot, esetleges alapbetegségeket, mivel azok hiánya felnyomta az árat. Az 51 éves férfi „beárazta” a pácienseket, majd összehozta a gyorsan lezajló találkozókat, munkájáért alkalmanként 5-20 ezer forintban részesült.
A rendőrség információi arra utalnak, hogy a doktornő és társa ténykedése nem 2017-ben, hanem évekkel azelőtt kezdődött.
Ennek tükrében a jövőben bővülhet az esetszám, valamint több tízmillió forintra gyarapodhat a bűnös úton szerzett, illegális bevétel összege.
A 63 éves doktornő ellen üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya. Az őrizetbe vett nő letartóztatását kezdeményezték, az ügyészség pedig egyetértett a személyi szabadság legszigorúbb korlátozásával, amelyről a bíróság dönt.