Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMAz államtitkár szerint minden rendben van az egészségügyben, a tények viszont mást mondanak
További Belföld cikkek
- Politikatörténeti pillanat volt Menczer Tamás és Magyar Péter találkozása?
- Nemi erőszak és gumibotozás a tiszalöki börtönben – jelentést tett közzé az Európa Tanács
- 2053-ig mindent titkosítottak a Védelmi Beszerzési Ügynökség hekkertámadásáról
- Tűz ütött ki egy gödöllői házban és egy soproni lakásban
- Felmondott a Kutyapárt hegyvidéki képviselője a privát munkahelyén a vagyonnyilatkozata miatt
Azt írták, a Magyar Orvosi Kamarát olyan, a betegágyak mellett dolgozó orvosok, egészségügyi szakemberek alkotják, akik elkötelezettek a hivatásuk iránt, a MOK kizárólag szakmai szempontok alapján fogalmazza meg véleményét, és ha a gyógyítás feltételeinek romlását észleli, azt a jövőben is jelezni fogja. Úgy látják, az új ügyeleti ellátási rendszer továbbra sem problémamentes.
A hibák orvoslását az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) és a kamara egyaránt kezdeményezte, és a MOK háziorvosi munkacsoportja segíti a folyamatot − tették hozzá.
Hangsúlyozták: a kapacitáshiány valós jelenség, ezt igazolja szerintük, hogy
januártól a háziorvosokat a járások helyett már az egész vármegyében kötelezik ügyeleti ellátásra.
Kitértek arra, hogy az elmúlt időszakban az ügyeleti ellátással összefüggésben két törvényszéki ítélet született; a szegedi ítélet azt mondja ki újra, hogy a háziorvos köteles ügyelni (tekintet nélkül például az életkorára), a debreceni viszont azt, hogy a szerződés nem lehet az OMSZ diktátuma, annak egyenrangú felek közös megállapodásának kell lennie.
A kamara a továbbiakban is ehhez tartja magát, és legjobb tudása szerint segíti a lakosság minél jobb egészségügyi ellátásának megszervezését − fogalmaztak.
Mint azt megírtuk, jól tervezettnek és jól kalibráltnak nevezte a tavaly februárban bevezetett új alapellátási ügyeleti rendszert Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.
Rétvári Bence szerint minden rendben van, de a tények mást mondanak
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára korábban azt mondta, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) közreműködésével és koordinálásával elindult ügyeleti ellátás jól vizsgázott, a betegbiztonságot előtérbe helyező rendszert sikerült létrehozni.
Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója közölte: idén február 1-jén Fejér és Pest vármegye is csatlakozik az új alapellátási ügyeleti rendszerhez – előbbi nyolc, utóbbi pedig 18 telephellyel.
Februártól Pest vármegye is csatlakozik az új orvosi ügyeleti rendszerhez. Ez a 42 ezer ember ellátásáért felelő pomázi háziorvosi ügyelet megszűnésével jár együtt, mivel Csobánkáról, Ürömről és Budakalászról is ide jártak a betegek.
Jövő hónaptól azonban már Szentendrére kell mennie annak, akinek rendelési időn túl van szüksége orvosra.
A legközelebbi házi gyermekorvosi ügyelet pedig Vácon lesz, azaz Pomáztól 40 kilométerre. Vácon kívül két városban, Érden és Cegléden lesz házi gyermekorvosi ügyelet egész Pest vármegyében. A gyerekeket a járási központba is vihetik, de ott felnőtt háziorvos tudja csak ellátni őket.