További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Politikai szempontból tiszta
„Az egységes politikai akarat nem tükröződik az egymásnak ellentmondó jogszabályokban” – mondta Kuncze, utalva arra, hogy az európai parlamenti képviselők jogállásáról szóló törvénybe nem került be a polgármesteri összeférhetetlenség. Az 1994-es, a polgármesterek jogállásáról szóló törvény azonban felsorolja azt, hogy a polgármester milyen más pozíciót tölthet be, ezek közt viszont nem szerepel az európai parlamenti képviselőség. Politikusok szerint akkor ez a lehetőség még fel sem merült, a jogszabály átdolgozása pedig azóta elkerülte a jogalkotók figyelmét. Kuncze szerint ez egy jogi probléma és ő, politikusként csak a politikai vonatkozásban nyilváníthat véleményt.
A pártelnök szerint az SZDSZ-nek és Demszkynek is ugyanolyan fontos a városvezetői és az európai parlamenti poszt. Horn Gábor, a párt ügyvivője azonban egy csütörtöki tévéműsorban azt mondta, a pártnak az az érdeke, hogy Demszky Gábor főpolgármester maradjon.
A hivatalvezető még nem döntött
A Fővárosi Közigazgatási Hivatal vezetőjének munkatársa, Dániel Károly az Indexnek azt mondta, hogy Forgács Imre még nem kapta meg a múlt heti közgyűlési határozatot, így nem alakította ki álláspontját, melyik jogi megoldást fogadja el. Tehát egyelőre nem tudni, elfogadja-e Demszky döntését valamelyik poszt feladásáról vagy csak a bíróság határozhat. Ennek eldöntésére Forgácsnak 30 napja van, de nem feltétlenül kell kivárnia a határidő végét.