További Belföld cikkek
- Bayer Zsolt beleszállt Fábry Sándorba: Aljas sz*rember
- A család szerint rendőri túlkapás történt a zagyvarékasi igazoltatáskor
- Múzeumigazgatói pozícióért lobbizott Magyar Péter szövetségese, kiakadt a momentumos politikus
- Tűz ütött ki egy kőbányai szállóban, 250 embert kellett evakuálni
- Kihúzták az év első hatos lottójának nyerőszámait
Hende Csaba, a volt kormányfő kabinetfőnöke a Magyar Hírlapnak elmondta: hétezer regisztrált polgári kör képviselőjét hívták meg, de számításaik szerint a négyezer-ötszáz ember befogadásra alkalmas helyszín elegendő lesz a résztvevők elhelyezésére. A rendezvényen felszólal többek között Orbán Viktor is, aki a mozgalom vezetőjeként vázolja az eddig megalakult körök és a jobboldal előtt álló feladatokat. Hende a napilapnak hangsúlyozta: nem politikai nagygyűlésről, hanem munkaértekezletről van szó.
Nőtt az érdeklődés
A Magyar Nemzet értesülései szerint nem lanyhult, hanem nőtt az érdeklődés (a Fidesz által működtetett Demokrácia-központhoz beérkezett hívások tanúsága szerint) a polgári körök iránt. Napi 450-500 telefonhívás érkezik a vonalakra. A hívások csak részben tartalmaznak olyan jelzéseket, amelyek a Medgyessy-kormány hivatalba lépése óta eltelt időszak elbocsátásaival, hátrányos megkülönböztetéseivel, diszkriminatív lépéseivel foglalkoznak. Igen nagy számban jelzik viszont új polgári körök megalakítását.
A polgári körök területi megoszlásáról még nem készültek pontos felmérések, a létrejövő polgári szervezetek összetétele nem köthető életkori sajátosságokhoz, a szervezeteken belüli létszám szintén változó, a néhány főstől a több tucat polgárt magába foglaló körökig - állítja a napilap.
A polgári körökről Orbán Viktor május végén úgy nyilatkozott: nincs hivatalos elnevezése a mozgalomnak, de az emberek többsége már Hajrá, Magyarország!-ként aposztrofálja, valószínűleg így marad ez a jövőben is - emlékeztet a Magyar Nemzet.
Ki fizet?
A polgári köröknek a közelmúltban a napilap állítása szerint több mint háromezer levelet kézbesítettek, illetve ahol a tagoknak internetes elérhetőségük van, oda e-mail üzeneteket továbbítottak. A számítógépes, illetve postai levél nem csupán a vasárnapi országos gyűlésre szóló meghívót tartalmazza, hanem olyan tanácsokat, információkat, amelyek a körök további életéhez, működtetéséhez nyújthatnak segítséget. A Magyar Hírlapnak ezzel szemben a Demokrácia Központban azt állították: a polgári köröket nem értesítik külön levélben, a Magyar Nemzetben jelent meg egy hír az értekezletről, onnan tudhatnak a tagok az eseményről. A központban nem tudtak a napilap azon kérdésére válaszolni, hogy mennyibe került a színpad bérleti díja, illetve ki fizette ezt ki.