További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
|
Elfogadhatatlan az a gyakorlat, amely a panaszokat és az óvásokat egy bizonyíthatóan rossz, hiányos és pontatlan törvény alapján érdemi vizsgálat nélkül le- és feltologatja, ezzel is növelve az állampolgárnak a demokratikus intézményekkel szemben már meglévő alapos bizalmatlanságát - áll az elnökség határozatában. A MIÉP szerint a magyar társadalmat ma csak a teljes és nyilvános, minden résztvevő képviselője és szakembere jelenlétében történő, mindkét választási fordulót érintő újraszámolás, de még inkább egy új választás nyugtatná meg.
Fenyvessy Zoltán hangsúlyozta, hogy a jogbiztonságnál sokkal fontosabb az igazság győzelme és a jogalkotói szándék érvényesülése. A politikus a jogállamiság, a parlamenti demokrácia megcsúfolásának nevezte azt, hogy pártja beadványait érdemi vizsgálat nélkül utasították el.
A szerencsi példa
Pozitív példaként említette a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei bíróságnak a szerencsi választási kerületben leadott szavazatokkal kapcsolatos döntését. A testület ugyanis - mint mondta - elegendő oknak találta az újraszámoláshoz az érvénytelen szavazatok nagy számát. Fenyvessy Zoltán hangsúlyozta, hogy az országosan keletkezett 63 ezer érvénytelen szavazat megvizsgálása akár pártok parlamentbe jutását is eldöntheti, de mandátumok sorsát biztosan.
Alkotmányossági próbát kérnek
Úgy vélte, hogy mondvacsinált indokok miatt tudatosan akadályozzák a választások valós eredményének megismerését, a jogbiztonságra, Magyarország nemzetközi megítélésére hivatkozva ragaszkodnak egy rossz törvény betűjéhez. Zárug Péter Farkas, a pártelnök tanácsadója a sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva elmondta, hogy - mint a Fővárosi Választási Bizottság tagja - arra kérte a köztársasági elnököt, forduljon az Alkotmánybírósághoz a választási eljárásról szóló törvény sürgősséggel történő felülvizsgálata érdekében. Hozzátette, hogy kérésére még nem érkezett válasz az államfőtől.