További Belföld cikkek
- Miért téma egy politikus nyaralása? Addig biztosan nem, amíg „le nem bukik”
- Marad a tavasznak beillő tél, de a szél begombolja a kabátokat
- Gyurcsány Ferenc: Ha Magyar Péter magáénak akarja az országot, akkor csöbörből vödörbe kerülünk
- Varga Judit több mint 2 millió forintot keres a Miskolci Egyetem akadémiáján
- Két év alatt több mint 132 millió forintot költöttek Nagy Márton külföldi útjaira
Alkotmánymódosítás csak a feltételek teljesülése esetén
A nagybizottság ülésén ugyan nem született konkrét megállapodás az előfeltételekről, elviekben elfogadták azokat - vélte a volt kormányfő. "Ennek már a 2003. évi költségvetésben meg kell látszania, amennyiben ez nem történik meg, a Fidesznek nem áll módjában támogatni a csatlakozáshoz szükséges alkotmánymódosítást" - jelentette ki. Orbán nem kívánt válaszolni arra a kérdésre, mi történik akkor, ha a Fidesz támogatása híján elmarad az alkotmánymódosítás, és így az országot nem veszik fel az Unióba.
Az elérendő cél is feltétel
"Teoretikus kérdésekre nem válaszolok" - mondta. A megállapodás az uniós csatlakozás céljaként jelölte meg a lakosság életszínvonalának növelését, ezt Orbán azonban előfeltételként értelmezi. "A csatlakozás után másfélszeresére fognak emelkedni az árak, ezért már jövőre szükség van a bérek jelentős emelésére" - mondta el az exkormányfő. Elképzelései szerint a versenyszférában a közalkalmazottak béremeléséhez hasonló mértékű növelésre lenne szükség.
Nem ragaszkodik azonban a Fidesz a kis- és középvállalkozók, valamint a mezőgazdasági termelők támogatásának általuk kidolgozott metódusához. Fontosnak tartják azonban, hogy működő támogatási programok jöjjenek létre. "A csatlakozás fontos ügy", ezért Orbán szerint a kormány engedni fog az ellenzék követeléseinek. Addig is "a Fidesz egyszemélyes expresszvonataként" folytatja a lakosság felvilágosítását az uniós csatlakozás kérdéseivel kapcsolatban.
|