További Belföld cikkek
Jó utat kívántak
Rejtő ekkor tájékoztatta őket arról, hogy Bécsbe indult bevásárlóútra. Ügyvédje szerint a volt bankvezér függönyt vásárolni ment frissen felépült villájába - írja az MTI. A nyomozók - mint kiderült, konspiratív okokból - jó utat kívántak a bankvezérnek, nem sokkal később azonban a határon feltartóztatták.
Gere elmondása szerint a rendőrség egyébként pénteken még nem tervezte Rejtő elfogását, mivel ekkorra még nem gyűlt össze az összes bizonyíték a bankvezér ellen. A szökés veszélye miatt lépni kellett. Rejtő ugyan tagadja, hogy szökni próbált volna, a nyomozók nem tudtak meggyőződni állítása hiteléről. Ügyvédje, Kollár Károly szerint ügyfele hazatérési szándékát kellően igazolja, hogy mind Rejtő hét éves kisfia, mind kilencvenegy éves nagyanyja az országban maradt.
A rendőrség keddi sajtótájékoztatóján új részletekkel nem kívánt szolgálni a brókerbotránnyal kapcsolatban. "Nem segítene a nyomozásnak" - indokolta a hallgatást Molnár Csaba, a nyomozás vezetője.
Cáfolatok sorban
A rendőrség nem rendelkezik információval arról, hogy Kulcsár Attila, a sikkasztási ügy fővádlottja ingatlanszövetkezeteken keresztül is mosott volna tisztára pénzt - reagált Molnár a Magyar Hírlapban megjelentekre. Az alezredes nem kívánta kommentálni azt az értesülést, hogy két hete külföldre szökött a pénzmosásban szerepet játszó Montrade dublini offshore-cég magyarországi képviselője.
Annyit azonban elmondott, hogy tudomásuk szerint Schönthal Henrik "életvitelszerűen külföldön lakik". Mint mondta, a Montrade szerepe sem tisztázott.
Nem mentek részletekbe
Azzal kapcsolatban, hogy Rejtő felvett-e kilencvenmillió forintot Kulcsártól "szolgálataiért cserébe", szintén csak annyit közöltek, hogy a bíróság által közöltek helyénvalóak. Részletekbe azonban - a nyomozás érdekében - nem kívántak bocsátkozni.
Valóban zároltak
A sajtótájékoztatón megerősítették, hogy valóban sor került egy gyanúsított, a pénzmosással vádolt El-Abed Hassan vagyonának zárolására. Ezzel kapcsolatban ellentmondásos információk vannak, megbízható rendőrségi forrásból származó információk szerint az esettel összefüggésben letartóztatottak mindegyikének vagyonát zárolták.
A Magyar Nemzet "rendőrségről kiszivárgott" információja szerint a nyomozók Bodnár Zoltán, a Nemzeti Autópálya Rt. vezetőjének, az Állami Autópályakezelő Rt. szabálytalan pénzmozgásait vizsgáló biztosnak a felelőségét is vizsgálják. Molnár szerint valószínűleg erre is sor fog kerülni, ahogy "mindenki más felelősségét is megvizsgálják". Mint mondta, ezelőtt feltétlenül tisztázni kívánják az ügyben már letartóztatott Bitvai Miklós ÁAK-vezér szerepét.
"Nem értem egyébként az érdeklődés mértékét" - zárta a sajtótájékoztatót Molnár, aki szerint a letartóztatottak névsora és az ügyben forgó pénzek nagysága "nem indokol" ekkora figyelmet.