A párt pénteki sajtótájékoztatóján Simicskó István, a bizottság fideszes tagja ezt Medgyessy Péter "titkosrendőri kiképzése" máig tartő hatásának tudta be. Körömi Attila pedig úgy foglalt állást: a Medgyessy-ügy kirobbantása az MSZP-n belüli hatalmai harc eredménye.
A Fidesz szerint jobb lett volna a zártülés
Zárt ülésen kellett volna meghallgatnia a kormányfőt a múltját vizsgáló bizottságnak, vélekedett Simicskó István. Nyitray András szerint ez annál is inkább indokolt lett volna, mert a testület tagjai nem kaptak feloldást titoktartási kötelezettségük alól, így nem volt módjuk megfelelő kérdéseket intézni Medgyessyhez. Feloldást ugyanis csak a kormányfő kapott titoktartási kötelezettsége alól.
Indokolt lehet Medgyessy újboli meghallgatása
Simicskó a testület munkájával kapcsolatban ismertette: a kormánypárti tagok javaslata alapján hallgattak meg volt kormánytagokat, a tényadatokat azonban a zárt üléseken szerezték be a volt titkosszolgálati vezetőktől. Szerinte indokolt volna, hogy Medgyessyt újból meghallgassák, ezúttal zárt ülésen, ám nem sok reményt fűzott ahhoz, hogy ekkor őszintén válaszolna a kérdésekre. A kormányfő által megnevezett személyeket azonban mindenképp meg kívánják hallgatni, hogy tisztázhassák Medgyessy kémelhárítói tevékenységét.
Medgyessy a kívétel?
Az egykori titokügyi államtitkár úgy vélte, Medgyessy Péter csütörtöki meghallgatásán maga cáfolta meg korábbi nyilatkozatát, miszerint kémelhárító volt, illetve a KGB ellen dolgozott, hiszen azt közölte, hogy csak elemzői munkát végzett. "A zárt üléseken kiderült, hogy egy III/II-es szigorúan titkos tisztnek igenis feladata volt kollégái figyelése, mivel ők is birtokolhatták azokat az államtitkokat, melyek továbbadását Medgyessynek kellett megakadályoznia." A politikus úgy látja, senki sem hiheti el, hogy Medgyessy Péter volt az egyetlen olyan szigorúan titkos tiszt, akinek más szabályok alapján kellett volna dolgoznia.