További Belföld cikkek
- Szalmonellával szennyezett terméket hívott vissza az Aldi
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban is szünetelnek az egészségügyi ellátások
- Nagy európai összefogás keretében születtek ritka tigrisek a Nyíregyházi Állatparkban
- Börtönt kért az ügyész a zuglói parkolási ügy vádlottjaira
- Az MSZP feljelentést tesz a Vodafone adásvételének ügyében
Deésy és Don Torleone
Deésy Géza, aki a kilencvenes évek elején lett a kisgazdapárt tagja, azt állítja, hogy amikor Kupa Mihály expénzügyminiszter zárolta a párt pénzügyi forrásait ő fél évig saját zsebéből fizette Torgyán József sorfőrjét, titkárnőjét, illetve a székház bizonyos költségeit. Deésy másfél évig dolgozott Torgyán közvetlen környezetében, és maga a pártelnök kérte fel az FKGP vállalkozói tagozatának megszervezésére. A koronatanú a Népszava csütörtöki számában úgy nyilatkozatott, „tudtam jól, hogy ha a nyilvánosság elé lépek, és szembeszállok Don Torleonéval, Torgyán Józseffel és klánjával, a múltammal támadnak, de nem zavar”.
A rámenős vállalkozó múltja
Deésyt egyébiránt van is mivel vádolni, mivel 1979-ben orgazdaságért és sikkasztasáért 8 hónapi, kétévi próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték Dunaújvárosban, 1988-ban csalás és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás miatt pedig pénzbüntetésre ítélték Budapesten. A magát rámenős vállalkozónak tartó Deésy ellen 1992-ben a Pest Megyei Főügyészség különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás, valamint csalás és magánokirat-hamisítás miatt emelt vádat, s a Pesti Központi Kerületi Bíróságon jelenleg is folyamatban van ellene egy sikkasztás és csempészet miatt indult büntetőügy. Deésy nem utolsó sorban a Stadler-per negyedrendű vádlottja. Az elsőfokon eljáró Bács-Kiskun Megyei Bíróság különösen nagy kárt okozó, bűnsegédként folytatólagosan elkövetett csalás bűntette miatt négy évi börtönbüntetésre, egymillió forint pénzmellékbüntetésre ítélte, valamint hat évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítéletet azonban a másodfokon eljáró Legfelsőbb Bíróság annak megalapozatlansága miatt hatályon kívül helyezte és új eljárás lefolytatására kötelezte a Bács-Kiskun Megyei Bíróságot.
Deésy visszautasítja, hogy köztörvényes bűnöző lenne
A felsoroltak ellenére Deésy határozottan visszautasítja, hogy Torgyán köztörvényes bűnözőként akarja beállítani a közvélemény előtt, és ezzel próbálja hitelteleníteni a fiát kompromittáló hangfelvételt. Ez szerinte nem fog sikerülni, mert a szakértők és a tanúvallomások alapján minden kétséget kizáróan kiderül majd, hogy a hangfelvétel hiteles. Deésy állítása szerint Torgyán ráadásul akkor még nem tartotta köztörvényes bűnözőnek, amikor másfél évig a pártelnök közvetlen környezetében dolgozott, és maga szervizelte autóját is.
Deésy sokáig hezitált a hangfelvétel nyilvánosságra hozásával
Deésy szerint cégtársa valójában véletlenül szólta el magát, amikor azt mondta, hogy úgy értesült, hogy ha Torgyán Attilának visszaadnának első körben hárommillió forintot abból a pénzből, amelyet az Agrárinnovációs Kht.-től kaptak egy tanulmányért, a földművelésügyi miniszter fia segítené az agropark projekt megvalósulását. A 400 millió forintos agroparkhálózat létrehozását, amelyre 100 millió forintos állami támogatást kértek Deésy szerint szakmailag mindenki nagyszerűnek tartotta, és támogatásáról biztosították, ám a pénzt mégsem kapták meg, ezért fordult a nyilvánossághoz azzal a hangfelvétellel, amelyet akkor rögzítettek, amikor a kenőpénz célba juttatásáról folytattak megbeszélést az Agrárinnovációs Kht. irodahelyiségében. Deésy nyilatkozata szerint eredetileg is az volt a szándéka, hogy nyilvánosságra hozza a „bűnjelet”, ám azért várt vele tavaly májustól mostanáig, mert nagyon jól tudta, hogy családos emberek sorsa függ ettől, és ezért nehezen szánta el magát erre a lépésre. A koronatanú információi szerint a kisgazdapárt vezetői, akikkel ma is napi kapcsolatban áll, nagyon megijedtek, amikor tudomásukra jutott, hogy mire készül.
|