A Vegyépszer-elnök azzal magyarázta a befektetők érdeklődését, hogy több politikus és közéleti személy szólalt fel a lap megmentése érdekében. A vásárlást "társadalmi kötelezettségvállalásként" kezelte volna a befektetői csoport.
Új lap
Mint az Index korábban megírta, a Vegyépszer a napilap megszűnése előtt komoly tárgyalásokat folytatott a Ringier kiadóval. Az egyezség akkor azért nem született meg, mert az idő rövidsége miatt a cég nem tudta megismerni a napilap eszközparkját. Tímár Gyula akkor azt nyilatkozta az Indexnek, hogy folytatják a tárgyalásokat.
"A mostani megegyezést hátráltatta, hogy időközben megszűnt a Magyar Hírlap, ezért az új tulajdonosnak mindent elölről kell kezdenie: új szerkesztőséget felállítani, nyomdát találni, előfizetőket szerezni" - fogalmazott Tímár Gyula.
A befektetők két évre előre tervezve nem látták biztosnak a pénz megtérülését sem, így végül úgy döntöttek, nem veszik meg a Magyar Hírlapot. Tímár szerint ennek másik oka, hogy "zavart okozhattak volna a médiapiacon azzal, ha nem tudják biztosítani a lap függetlenségét".
A Magyar Hírlap másfél hete jelent meg utoljára, miután a kiadó nem tudott rá vevőt találni. A szerkesztőség munkatársai akkor úgy döntöttek, új napilapot indítanak, és ehhez nyomdát is találtak.