A profitot a Westel és a Maktel hozza
Straub emlékeztetett rá, hogy a Matáv működési eredménye (2002 első hat hónapjában 63,75 milliárd forint, szemben a tavalyi 54 milliárddal) ugyan nőtt, ám a profit jelentős részét a Westel és a MakTel adja, miközben a vezetékes ágazat eredményessége folyamatosan romlik.
A vezetékes szegmens eredménye idén 40 százalékkal maradt el a tavalyitól. A vezetékes forgalmon belül ugyan egyre inkább nő az internet aránya, de ez a Matáv profitgondjain nem enyhít, hiszen az ebből származó bevételeket meg kell osztania az internetszolgáltatókkal.
Még nincs megállapodás a leépítésről a szakszervezettel
Straub a konferencián elmondta, a tervezett leépítésekről három héttel ezelőtt kezdődött tárgyalások során még nem született megállapodás a szakszervezetekkel; a tárgyalások kiterjednek a jövő évi kollektív szerződésre is.
A korábbi hírek tízszázalékos - 1200-1300 dolgozót érintő - létszámleépítésről szóltak. A Concorde elemzője jövőre 2,5-3 milliárd forintra becsülte a leépítés várható eredményjavító hatását, ami beleilleszkedik az anyavállalat, az 59,6 százalékban tulajdonos Deutsche Telekom 22 ezres (2,5 milliárd eurós megtakarítást ígérő) karcsúsítási terveibe.
Színtiszta spekuláció
Straub ugyanakkor utalt arra, hogy a Matáv a DT-csoport egyik legstabilabb tagja, létszám-leépítési tervei korábbiak a DT minapi bejelentésénél.
A vezérigazgató ezzel egyidejűleg a Portfolió internetes újság szerint az MTI-nek kijelentette, hogy "csak és kizárólag spekulációk" azok az - elemzői körökben időről időre felbukkanó - felvetések, miszerint a DT leválasztaná a Matávról a Westelt (amelynek 49 százalékát egyébként éppen ő maga adta el 885 millió dollárért a Matávnak), vagy éppenséggel értékesítené az első félévben már 23 milliárd forintos működési eredményt produkáló, 3 millió ügyfelet kiszolgáló mobilszolgáltatót.