Összedugják a fejüket az EU-alapító országok külügyminiszterei
További Külföld cikkek
- Mianmarban a junta több ezer foglyot enged szabadon tömeges amnesztia keretében
- Még a beiktatása előtt ítéletet hoznak Donald Trump büntetőperes ügyében
- Katonai segítség érkezett Haitire az elharapódzó bandaháborúk miatt
- Szexuális visszaélés miatt 167 beteg perelt be egy amerikai szülész-nőgyógyászt
- Donald Trump megint beszólt a briteknek, ezúttal kényes szektort bírált
Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter szerint a jelenlegi helyzetben nem szabad, hogy az EU "depresszióba és bénultságba" dermedjen, írja a BBC. Steinmeier a hat EU-alapító ország minisztereinek villámtalálkozójára menet nyilatkozott a sajtónak. Az alapítók főleg az Egyesült Királyság kilépésének ideális sebességéről, a megvalósítás folyamatáról tárgyalnak majd, de valószínűleg az is napirenden lesz, miként akadályozzák meg, hogy más országok hasonló lépésre szánják el magukat.
A szombati, Berlinben rendezett találkozón Belgium, Németország, Franciaország, Olaszország, Luxemburg és Hollandia külügyminiszterei vesznek részt, ezek az országok 1950 óta tagjai az európai közösségnek. A következő találkozó, amelyen már minden uniós tagország vezetői - a briteket leszámítva - részt vesznek, jövő hét szerdán tartják.
Az EU a pénteki eredmény kiderülése után gyorsan nyilvánvalóvá tette, hogy azt szeretné, ha minél gyorsabban megkezdődnének a kilépési tárgyalások és minél gyorsabban lezárulna az ügy. David Cameron, aki ezen az összeülésen már nem lesz ott, októberig távozik miniszterelnöki posztjáról.
Brexit: a legfontosabb tudnivalók egy helyen
- Nagy-Britannia népszavazáson döntött, kilép az EU-ból. Lemondott David Cameron miniszterelnök, a font bezuhant, válságtanácskozások mindenhol – ez volt a Brexit utáni nap.
- 10 kérdés, 10 válasz, mi lesz a Brexit után. A kilépés pontos menetrendjéről itt írtunk.
- Összeszedtük, mi lesz a kint dolgozó magyarokkal, és az Angliában tanuló magyar diákokkal a Brexit miatt.
- Kozmopoliták és kelták az angol vidék ellen, a munkásosztály Brüsszel ellen – nézze meg, kik szavaztak a Brexitre. A brit szavazók egy része már meg is bánta, hogy a jogi agyrémnek számító kilépést választotta, de politikailag már elég nehéz visszacsinálni az egészet.
- London, a skótok, az északírek és Gibraltár – az Egyesült Királyság szétesésének lehetőségéről ebben a cikkünkben olvashat bővebben. Többen attól félnek, hogy más európai országokban is dominóhatás indulhat el.